David Kraus: rodinný dům v Liboci

David Kraus: rodinný dům v Liboci

(20. 1. 2015) Parcela v uzavřeném vnitrobloku s převýšením a již daným územním rozhodnutím původně na jiný dům. Takové bylo zadání. A výsledek? 

 
 
 
 

David Kraus: rodinný dům v Liboci

Parcela v uzavřeném vnitrobloku s převýšením a již daným územním rozhodnutím původně na jiný dům. Takové bylo zadání. A výsledek? 

V již daných rozměrech kubatury domu posouváme patro směrem dopředu a vytváříme zastínění přízemních obytných prostor od západního nízkého slunce. Tímto jednoduchým principem vzniká zadní soukromá terasa do zahrady, jež je však vzhledem k převýšení obou částí pozemku o úroveň výše.Prostá silueta nového domu ctí stanovenou sedlovou střechu, plné boky vytvářejí intimitu naopak plného prosklení do zahrady za domem a zelených ploch před domem. Broušená omítka, hliníková okna, plechová střecha, dřevěné dubové podlahy a transparentnost směrem východozápadním.

Autorská zpráva
Foto: Jan Tesař
 

 

Místo: Praha-Liboc
Autor: David Kraus
Spolupráce Jana Chrenčíková
Podlažní plocha: 255 m2
Realizace: 2014
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.