Debata o propojení centra Ostravy a Dolní oblasti Vítkovic

Debata o propojení centra Ostravy a Dolní oblasti Vítkovic

(9. 6. 2022) Veřejná debata se uskuteční ve středu 15. června od 18 hodin v Gongu v Dolní oblasti Vítkovice

 
 
 
 

Debata o propojení centra Ostravy a Dolní oblasti Vítkovic

Dovolujeme si vás pozvat k představení ambiciózního plánu propojení centra Ostravy s Dolní oblastí Vítkovice a k veřejné debatě, která se uskuteční ve středu 15. června 2022 od 18 hodin v Gongu v Dolní oblasti Vítkovice. Rozvoj tohoto klíčového území ve svém důsledku posílí význam Ostravy i v rámci Evropy. O vizích a záměrech, které v budoucnu zcela promění území Moravské Ostravy, mezi centrem a Dolní oblastí Vítkovice, budou diskutovat architekti zvučných jmen i zástupci města:

Josef Pleskot, architekt 
Roman Koucký, architekt
Ondřej Vysloužil, architekt
Tomáš Ctibor, specialista rozvoje
Tomáš Macura, primátor statutárního města Ostrava 
Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora 
Jan Světlík, autor vize proměny Dolních Vítkovic, hlavní vlastník společnosti Vítkovice

Představíme vám vizi rozvoje území od Černé louky, přes brownfield mezi Trojhalím a Dolní oblastí Vítkovice, pracovně nazývaný „Pod Žofinkou, až po samotnou Dolní oblast Vítkovice, které propojí jednu míli dlouhý bulvár – nová městská třída s tramvajovou tratí. Během večera bude nastíněn i plán konkrétních kroků vedoucích k realizaci celého záměru.

Dlouhodobý záměr pro zmíněné území „Pod Žofinkou“ definuje do tohoto brownfieldu novou čtvrť pro 12 tisíc lidí (jak trvale žijících, tak v místě pracujících) s přírodním parkem a přímou vazbou na nábřeží.  Nová městská třída pohodlně propojí historické jádro Ostravy s Dolními Vítkovicemi. Rozvojové záměry čekají také jedinečnou Dolní oblast Vítkovic. Detaily k jednotlivým záměrům přiblíží spolu se zástupci města, Jan Světlík, Roman Koucký, Ondřej Vysloužil, Tomáš Ctibor, Josef Pleskot. Víc k tématu na tomto odkazu.

Tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

9. 6. 2022 23:00:22. Re: Debata o propojení centra Ostravy a Dolní oblasti Vítkovic. Jiří Kalvach

  Přítomnost Tomáše Macury a Zuzany Bajgarové je hodně kvalifikovaný důvod, proč se této debatě vyhnout. Lidé, kterým chybí soudnost a zdravý respekt k urbanismu a k lidem, kteří v Ostravě žijí, nemají mít právo diskutovat o tom, jak se mění Ostrava, i když jsou jen žel velkým omylem ve vedení města. Pro mnoho občanů jsou ostudou naší ostravské municipality. Zejména amatérská kariéristka Bajgarová.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

4. 6. 2022 10:06:36

Re: Re: Rozhledna Závist.

:-)

 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz