Dellekamp Arquitectos: Vyhlídka a kavárna

Dellekamp Arquitectos: Vyhlídka a kavárna

(9. 5. 2012) Vyhlídka s kavárnou posazená na ostrohu v oblasti Guadalajara v Mexiku nabídne výhled na Parque Mirador Independencia v Jaliscu.

 
 
 
 

Dellekamp Arquitectos: Vyhlídka a kavárna

Vyhlídka s kavárnou posazená na ostrohu v oblasti Guadalajara v Mexiku nabídne výhled na Parque Mirador Independencia v Jaliscu.místo: Parque Mirador Independencia, Jalisco, Guadalajara, Mexiko
autor:
Dellekamp Arquitectos / Derek Dellekamp
vedoucí projektu: Jachen Schleich    
spolupráce: Armando Bussey
dokončeno: 2011
status: probíhá stavební projekt
krajinářský architekt a strategie životního prostředí: TOA
muzeum moderního a současného umění: herzog&de meuron
Foto: archív autorů


Vyhlídka a kavárna na ostrohu v kraji Guadalajara v Mexiku nabídne návštěvníkům výhled na rozsáhlý Parque Mirador Independencia v Jaliscu. Konstrukce se zařízne do terénu gestem vygenerovaným z krajiny. Platforma vybíhá ze země a tvaruje vyhlídkovou cestu, která umožní návštěvníkům procházet se nad restaurací pod ní. Plovoucí rovina betonu je jediným viditelným prvkem zezdola a z pohledu příchozího nahoře snižuje sešikmená hrana vykonzolované paluby vizuálně její váhu a hmotu. 

Venkovní jídelní prostor není v zorném pohledu vůbec, neboť je umístěn do prohlubně pod vyvýšeným chodníkem. Interiér kavárny je dostupný po samostatném schodišti. V hale kavárny s velkými okenními tabulemi mohou jednotlivci nahlédnout do strže a dalším schodištěm si zajít k venkovnímu amfiteátru v rokli.

půdorysy


řez, perspektiva


diagram místadiagram vyhlídky

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz