Demolice kláštera v Chebu bude na popud ministerstva pozastavena

Demolice kláštera v Chebu bude na popud ministerstva pozastavena

17. listopadu 34, Cheb

(21. 4. 2016) Ministerstvo kultury totiž začalo nyní posuzovat, zda klášter prohlásit za kulturní památku.

   
 
 
 
 

Demolice kláštera v Chebu bude na popud ministerstva pozastavena

(ČTK) - Demolice kláštera Milosrdných sester sv. Kříže v Chebu bude pozastavena. Ministerstvo kultury totiž začalo nyní, kdy byly bourací práce zahájeny, posuzovat, zda klášter prohlásit za kulturní památku. Podle zástupce majitele Petra Karabce ale zastavením prací vzniknou další škody. Karabec to dnes řekl ČTK.

Ministerstvo zahájilo řízení 31. března, ohlášená demolice začala na začátku dubna. Vyrozumění převzali zástupci firmy 5. dubna. "Vyrozumění máme a bude přerušena demolice. Nyní se pokračuje jen v pracích, které jsou bezprostředně nutné, protože tam jsou volné zdi, které by mohly někoho ohrožovat," řekl ČTK Karabec.

Přestávka v práci objednané firmy přijde majitele nemovitostí na desítky tisíc korun denně. Ministerstvo má na rozhodnutí podle správního řádu 30, v komplikovaných případech i 60 dnů.

Klášter se majitel pokoušel několik let prodat, ale marně. Po zbourání by mohl pozemky využít pro stavbu nových domů. Na definitivní rozhodnutí ale bude muset počkat.

Klášter milosrdných sester byl postaven na počátku 20. století. Po navrácení kláštera jej v 90. letech řád sester prodal. V poslední době proslul hlavně tím, že se z něj začala do kraje šířit žloutenka.

Doplněno Stavbaweb:
Wikipedie: Klášter Milosrdných sester (Cheb)
Zničené kostely: Klášter Milosrdných sester (včetně galerie fotografií z probíhající demolice kláštera)
Zaniklé obce: Klášter Milosrdných sester (včetně galerie fotografií stavu v roce 2009)Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

 
 
 
 
50.0691616
12.3617293
Demolice kláštera v Chebu bude na popud ministerstva pozastavena

Demolice kláštera v Chebu bude na popud ministerstva pozastavena
17. listopadu 34
Cheb

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz