Den architektury 2023

Den architektury 2023

(5. 9. 2023) Program zveřejněn

 
 
 
 

Den architektury 2023

TÉMATA LETOŠNÍHO ROČNÍKU


OBJEV KONSTRUKCE!
Letošní festivalové motto je “Objev konstrukce”. Po celé České republice i na Slovensku vám představíme nejrůznější výjimečná konstrukční řešení. Vydáme se za moderní architekturou i historickými skvosty. Navštívíme sakrální stavby, paláce, bytové domy, administrativní budovy, industriální objekty, věže, rozhledny nebo mosty.

KAREL PRAGER
Před pár dny jsme si připomněli 100 let od narození  jednoho z nejvýznamnějších českých architektů a představitele brutalismu Karla Pragera. Jeho dílu v programu letos věnujeme celou programovou sekci, která pokryje jeho celé tvůrčí období, včetně rané tvorby. Vedle Prahy zveme do Veselí nad Lužnicí, Březnice, Ostravy, Strakonic nebo Otrokovic.

JAN BLAŽEJ SANTINI-AICHEL
Další z programových sekcí věnujeme Santinimu, geniálnímu architektu a představiteli barokní gotiky, od jehož úmrtí uplyne letos 300 let. Společně s námi se můžete vydat po jeho stopách od Hradce Králové přes Žďár nad Sázavou, Kutnou Horu, Prahu po Kladruby.

TIPY NA DOPROVODNÝ PROGRAM
JEDL: SANTINI
Inscenace divadla JEDL (Jan Nebeský, Lucie Trmíková, Miloslav König) mapuje v rámci intervence do prostoru sakrálních staveb Santiniho významné realizace na území Čech a Moravy.
• so 30/9 Hradec Králové, Kaple sv. Klimenta
• ne ne 1/10 Praha, kostel sv. Kajetána

ANALÝZA BYDLENÍ
Autorský projekt Jiřího Havlíčka, Petry Hůlové a Petra Vrby Analýza bydlení na pomezí mluveného slova, experimentální hudby a videa. 
• ne 1/10 Praha, Technologické centrum UMPRUM
• po 2/10 Brno, OC Dornych

KONSTRUKCE S VLADIMIREM 518
Performativní přednáška umělce Vladimira 518 o specifických konstrukcích brutalistních staveb v jedné z nich – sportovní hale Folimanka.
• út 3/10 Praha, Sportovní hala Folimanka


Dle podkladů pořadatele


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz