Deník: Městští památkáři souhlasí s výškovou budovou v Olomouci

Deník: Městští památkáři souhlasí s výškovou budovou v Olomouci

(9. 10. 2013) (ČTK) - Památkáři města Olomouce dali souhlas k plánované stavbě výškové budovy Šantovka Tower, která by se díky svým 75 metrům měla s radnicí dělit o pozici druhé nejvyšší stavby ve městě. Informuje o tom dnešní Olomoucký deník.

 
 
 
 

Deník: Městští památkáři souhlasí s výškovou budovou v Olomouci

(ČTK) - Památkáři města Olomouce dali souhlas k plánované stavbě výškové budovy Šantovka Tower, která by se díky svým 75 metrům měla s radnicí dělit o pozici druhé nejvyšší stavby ve městě. Informuje o tom dnešní Olomoucký deník.


Stanovisko magistrátních památkářů se liší od doporučení Národního památkového ústavu a jejich rozhodnutí je důležité pro investora Šantovky, protože může pokračovat v přípravě záměru.

Výšková budova Šantovka Tower má být postavena v sousedství nového nákupního centra Galerie Šantovka, které bude v druhé polovině října otevřeno poblíž historického centra Olomouce.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz