DEPO Business Parking

DEPO Business Parking

Karlova 7, Brno Maloměřice

(4. 7. 2019) Fandament Architects

   
 
 
 
 

DEPO Business Parking

Bývalý administrativně-výrobní areál s objekty z konce šedesátých let minulého století je umístěný v širším centru Brna v blízkosti vlakového nádraží s celkovou využitelnou podlažní plochou 5500 m2. V době své největší slávy budovy sloužily jako základní výrobní areál Chemoplastu, kde se vyráběly hračky značky CHEVA. Nejznámější z nich je hrací stolní fotbal, který se vyrábí dosud. Historie areálu a vlastní genius loci zaujala architekty z Fandamentu  natolik, že se rozhodli usídlit svůj ateliér přímo v tomto kreativním prostoru.
Ještě před třemi roky to byl opuštěný objekt, ve kterém působilo pět externích subjektů, ale díky postupné a nápadité rekonstrukci, která ještě stále probíhá, jsme objekt natolik zatraktivnili, že se podařilo ho plně obsadit. V současné době zde sídlí 60 firem v nájmu, a to jak v kancelářských prostorech, tak ve výrobnách, skladech a komerčních prostorech.
Cílem architektů je zrekonstruovat celou budovu a každému nájemci nabídnout unikátní prostor pro své podnikání na klíč. „Chceme proměnit postupně celý areál do podoby postindustriálního, avšak moderního nízkoenergetického objektu, který bude v rámci Brna alternativou pro klasické administrativní office parky,“ popisují svůj záměr Fandament Architects. „V loňském roce jsme se pustili do rekonstrukce výrobní haly s cílem vybudovat industriální ateliéry, určené pro kreativní profese z řad architektů, grafiků, fotografů a jiné.“
Cílem proměny objektu je vytvořit adresu, známé místo v blízkosti městského okruhu Brna. Místo, kde i vy můžete zaparkovat svoji firmu.

Autorská zpráva
Foto:  Jiří Hloušek, detaily interiéru Jakub Holas


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

21. 9. 2022 15:24:41

Re: Tři nové koncertní síně

Veřejnost chápe pohnutky představitelů, kteří myslí, že mají pravdu. Otázka vytápění i chlazení těchto stavebních obrů v dnešních souvislostech ovšem nezmínil nikdo. Stavebními materiály lze jistě mnohé ovlivnit. Co ale bude jinak, jsou náklady na vybudování něčeho, co je jen kabátkem městského prostoru. O účelnosti tohoto zařízení v této době lze však polemizovat. Kromě provozních nákladů, které dnes nikdo nedokáže propočítat, jde o celkové investiční zátěži zejména Ostravy v celé šíři všech záměrů. Za primátora Macury investice skokově narůstají. Přitom není nikde prezentováno, tedy pro veřejnost, co to znamená pro splácení dluhů, které takto vznikají. V dnešní době obřího nárůstu zadlužení státního rozpočtu a podobně u měst jeto poměrně velká drzost vůči občanům města. Těch se to také svým způsobem bude týkat. Mj. zdražováním služeb, dopravy, úklidu, odvozu odpadů, správních poplatků předepisovaných městem. Není tady něco hodně v nepořádku, Povýšené vystupování Macury vůči jiným politikům i občanům je varováním, že c čele města stojí někdo s velmi pochybným charakterem a zcela povadlou mravností. Kupodivu to zastupitelům nevadí. Nebo mlčí protože se bojí o sebe, své pozice nebo zdraví? Víme přece, jak dominující politici jednají. Po celou dobu lidské moderní civilizace. U tohoto primátora jsem s jist, že se nedá ničím zastavit. Doufám, že se bude jednou zpovídat jinde, o tom, co se tu roky děje za jeho vedení města, ne jen před zastupiteli, které ponížil na pouhé držáky mandátů.

2. 9. 2022 23:12:28

Re: Věcná novela nového stavebního zákona

Zaujalo mě tvrzení, že "vláda není schopná prosadit změny, které by posílily pravomoci obcí v oblasti územního plánování" a že je to vinou pořizovatelů. To je přece úplný nesmysl. Vždyť už dnes jsou to obce, které si vybírají pořizovatele a které schvalují každou fázi pořizovacího procesu. A jestli si stěžují na pořizovatele, tak je to stejné, jako by si majitel firmy stěžoval na zákon, když má problémy se svým zaměstnancem. Pokud mají smlouvu, tak ji mohou zrušit a vybrat si jiného. A pokud ji zrušit nemohou, tak je to jejich vina, že ji mají špatnou. Vždy to ale mají ve svých rukách. Nechápu, jaké pravomoci by chtěli posilovat. Pak je tu ale téma, které je v podmínkách státní správy těžko představitelná. Že by se různí pracovníci jednotlivých dotčených orgánů ke každému záměru dokázali ve stejnou dobu sejít a dohadovali se, kdo o kolik může ze svého zákona ustoupit? Žádný úředník si nedovolí říct, že nějakou část zákona není nutné dodržet. A ani organizačně to nemůže fungovat. Ty lidi přece neřeší jen společné záměry, nemusí mít stejnou pracovní dobu nebo pracovní úvazky - a pak tu jsou ještě nemoci a dovolené a když máte na úřadu pro některé agendy jednoho pracovníka, tak by stáli všichni. Nevěřím. že by to mohlo nějak efektivně fungovat, I když by se mi taková kolektivní práce líbila.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz