DEPO Business Parking

DEPO Business Parking

Karlova 7, Brno Maloměřice

(4. 7. 2019) Fandament Architects

   
 
 
 
 

DEPO Business Parking

Bývalý administrativně-výrobní areál s objekty z konce šedesátých let minulého století je umístěný v širším centru Brna v blízkosti vlakového nádraží s celkovou využitelnou podlažní plochou 5500 m2. V době své největší slávy budovy sloužily jako základní výrobní areál Chemoplastu, kde se vyráběly hračky značky CHEVA. Nejznámější z nich je hrací stolní fotbal, který se vyrábí dosud. Historie areálu a vlastní genius loci zaujala architekty z Fandamentu  natolik, že se rozhodli usídlit svůj ateliér přímo v tomto kreativním prostoru.
Ještě před třemi roky to byl opuštěný objekt, ve kterém působilo pět externích subjektů, ale díky postupné a nápadité rekonstrukci, která ještě stále probíhá, jsme objekt natolik zatraktivnili, že se podařilo ho plně obsadit. V současné době zde sídlí 60 firem v nájmu, a to jak v kancelářských prostorech, tak ve výrobnách, skladech a komerčních prostorech.
Cílem architektů je zrekonstruovat celou budovu a každému nájemci nabídnout unikátní prostor pro své podnikání na klíč. „Chceme proměnit postupně celý areál do podoby postindustriálního, avšak moderního nízkoenergetického objektu, který bude v rámci Brna alternativou pro klasické administrativní office parky,“ popisují svůj záměr Fandament Architects. „V loňském roce jsme se pustili do rekonstrukce výrobní haly s cílem vybudovat industriální ateliéry, určené pro kreativní profese z řad architektů, grafiků, fotografů a jiné.“
Cílem proměny objektu je vytvořit adresu, známé místo v blízkosti městského okruhu Brna. Místo, kde i vy můžete zaparkovat svoji firmu.

Autorská zpráva
Foto:  Jiří Hloušek, detaily interiéru Jakub Holas


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz