Developeři připravují prodej stovek nových bytů v Praze

Developeři připravují prodej stovek nových bytů v Praze

(13. 3. 2015) (ČTK) - Největší developeři reagují na zájem o nové byty v Praze a připravují stovky bytů v různých částech města. Vyplývá to ze sdělení developerských společností.

 
 
 
 

Developeři připravují prodej stovek nových bytů v Praze

(ČTK) - Největší developeři reagují na zájem o nové byty v Praze a připravují stovky bytů v různých částech města. Vyplývá to ze sdělení developerských společností.

Residence Garden Towers
Například Central Group chce v prvním pololetí zahájit prodej i stavbu čtyř etap či zcela nových projektů. Začátkem dubna začne prodávat poslední etapu žižkovské Residence Garden Towers. V prodeji tak bude více než 600 bytů. První etapu projektu začal developer prodávat loni v září. "Jen za první měsíc jsme díky zlevnění prodali přes sto bytů a obrovský zájem pokračuje. Proto etapy urychlujeme a od dubna nabídneme i všechny zbývající byty," řekl šéf Central Group Dušan Kunovský.

V polovině dubna v nabídce Central Group přibudou dvě etapy projektů rodinných domů, ty předchozí jsou téměř nebo zcela vyprodány. Jde o lokality Májovková v Praze 10 - Pitkovicích a Pražská čtvrť v Brandýse. Od května developer zařadí do prodeje nový projekt Park Zahradní Město, který je ve fázi hrubé stavby a bude dokončen v prosinci. Nabídne celkem 76 bytů a komerční prostory vhodné pro provoz obchodů, showroomů a služeb.

Výrazný růst zájmu o byty eviduje také Ekospol, který chce v polovině dubna uvést na trh nový projekt s 800 byty. V první etapě jich začne prodávat 250. Zároveň na konci března Ekospol pustí do prodeje osmou etapu projektu Panorama Kyje. Prvních pět etap projektu společnost už vyprodala a v rámci šesté a sedmé etapy prý zbývá doprodat posledních pár bytů.

"S takovou rychlostí prodejů našich bytů v Kyjích jsme nepočítali, nicméně jsme připraveni naši nabídku velice brzy doplnit," poznamenal generální ředitel a předseda představenstva Ekospolu Evžen Korec.

Panorama Kyje

Stovky nových bytů plánují pustit do prodeje v nejbližší době například Skanska Reality, Finep a Trigema.

Trh s novými byty v Praze v posledních měsících výrazně ožívá. Podle společné statistiky společností Ekospol, Trigema a Skanska Reality lidé loni v Praze koupili 5950 nových bytů, což je meziročně o 18,6 procenta více. Toho se snaží využít develpoři, kteří představují i projekty, které dříve kvůli krizi odložili.

-----------------------
Central Group plánuje v pražském Břevnově dům s 66 byty
(ČTK) - Developer Central Group plánuje v pražském Břevnově pětipodlažní dům s 66 byty. Součástí stavby bude i 82 podzemních garážových stání, zjistila ČTK z databáze EIA. Menší bytový projekt v této lokalitě plánuje i společnost BVK.

Dům od Central Group má stát na Kutnauerově náměstí na pozemku o rozloze 5723 metrů čtverečních, samotná stavba zabere 2820 metrů čtverečních. Developer zatím tento projekt oficiálně nepředstavil, je totiž teprve na začátku povolovacího procesu.

V Břevnově nedaleko obory Hvězda s letohrádkem a parku Ladronka nicméně už Central Group postavil vilový dům Rezidence Bělohorská s 35 luxusními byty a ateliéry.

Prestižní a vyhledávanou část Prahy si pro svůj projekt vybrala i společnost BVK sídlící v Brandýse nad Labem. Ta plánuje v ulici Za Strahovem postavit pětipodlažní bytový dům s deseti byty a dvěma ateliéry. Společnost projekt prezentuje pod názvem Vila dům Strahov.

"Dům je situován v památkově chráněné oblasti Tejnka, která je plná zeleně a skýtá mnoho možností relaxace a sportovního vyžití. Z horních pater bude nádherný výhled na Prahu," píše společnost na svých internetových stránkách.

Rezidence Bělohorská Rezidence Bělohorská

-----------------------
Trigema zvýšila loni obrat o polovinu na 1,18 mld. Kč
(ČTK) - Developerská skupina Trigema loni zvýšila tržby o polovinu (49 procent) na 1,18 miliardy korun, což je nejvíce v dvacetileté historii firmy. Zisk před zdaněním překročí 153 milionů korun, vyplývá z předběžných neauditovaných konsolidovaných výsledků, které dnes společnost zveřejnila. Developer těžil hlavně z oživení poptávky na rezidenčním trhu, loni díky tomu prodal 230 nových bytů.

"Naším nejúspěšnějším rezidenčním projektem roku 2014 byl projekt 2Barevné Letňany, jehož druhou a třetí etapu jsme loni kompletně dokončili," prohlásil finanční ředitel společnosti Jiří Polanský.

Koncern Trigema, který tvoří téměř 30 společností, v roce 2014 dokončil vnitřní restrukturalizaci společností do subkoncernů. Ty se zaměřují na real estate, stavebnictví, cestovní ruch, vědu a výzkum a start-upy.

"Rok 2014 pro nás byl zlomový v tom, že jsme si uvědomili, v čem jsme silní a podle toho jsme směřovali strategii firmy. Zaměření na kvalitní development se ukázalo jako správná volba, 230 prodaných nových bytů a pátá pozice na trhu to jen potvrzuje," doplnil Polanský.

Růst očekává vedení Trigemy i v letošním roce, obrat by měl být vyšší o deset procent. Zisk před zdaněním podle společnosti i letos překročí 150 milionů korun.

Trigema patří mezi pět největších developerů na pražském rezidenčním trhu. Kromě výstavby bytů se věnuje také správě budov a facility managementu, provozuje vědeckotechnické parky, sportovní areály a má za sebou zkušenosti s kongresovými centry. Zaměstnává 155 lidí.

2Barevné Letňany

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

20. 10. 2022 17:55:02

Re: Odborníci apelují na vládu: odložte projednávání novely stav...

Kromě toho, že se připojuji k této výzvě, upozorňuji na to, že velkým přičiněním pana Františka Lukla, tuším že z 13.1.2021 bylo z novely SZ vyloučeno to podstatné, co mělo být hlavním motorem zlepšení výkonnosti stavebních úřadů základního stupně a tedy i zkrácení doby trvání správního řizení. A to jistě víte, je vyjmutí těchto úřadů z gesce a působnosti místních, obecních a městských úřadů, tedy z vlivu starostů a z jejich rozhodování o personálním obsazení míst odborých pracovníků vč. určování jejich platů podle tabulek a jiného odměňování podle vlastního uvážení. Tedy z vlivu korupčního prostředí, které jednoznačně na mnoha radnicích trvale vládne. Tedy shrnu to takto: žádné změny (ani o 30% podle názoru paní Žanety Hadžič) v trvání správního řízení pro vydání povolení stavby nebo souhlasu s jejím umístěním ani náhodou nečekejme, když je již známo, že přes 3 tisíce pracovník stav.úřadů odejde do důchodu a 3 tisíce na jiná méně exponovaní místa, protože za takové mizerné platy si nebudou dále ničit zdraví, jak z novely SZ již nyní vyplývá. to jsou informace jak z MMR, tak z "terénu", kde se pohybuji již 50 let. Tedy bude chybět víc než 6000 odborníků (a nečekejme, že mladší náhradníci z jiných oborů budou vykazovat potřebné výsledky) a slučováním úřadů nebude ničeho dosaženo, spíše naopak přijdou další odchody těch opravdu zkušených lidí, o nichž si ministr Bartoš myslí, že jsou ti nejslabší. Jak úsměvný je jeho amatérský názor. Holt kozel je opět jednou zahradníkem a paní ing. Hadžič ho ještě podporuje. Tedy ona ví víc než pan ing., Bartoš, ale jen po právní stránce, o praxi v terénu přímo na úřadech ví zrovna tak málo, jako ministr.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz