Developer YIT postaví další byty v Praze 5 a Praze 9

Developer YIT postaví další byty v Praze 5 a Praze 9

(7. 2. 2017) Rezidenční komplex Aalto Cibulka a další etapy projektu Suomi Hloubětín.

   
 
 
 
 

Developer YIT postaví další byty v Praze 5 a Praze 9

Finská společnost YIT oznámila dvě nové akvizice pozemků v Praze 5 a Praze 9. V Košířích chystá rezidenční komplex Aalto Cibulka a ve Vysočanech získala pozemky pro další etapy projektu Suomi Hloubětín, jímž proměňuje zdejší průmyslovou lokalitu v moderní obytnou čtvrť.

„Proměna průmyslové lokality ve Vysočanech, inspirovaná podobnými projekty YIT ve Finsku, je naší českou vlajkovou lodí v oblasti developmentu velkých městských celků. Na pozemku někdejší továrny ZPA Košíře kromě výstavby nového bytového domu v severském stylu částečně zachováme původní industriální budovu, kterou přeměníme na rezidenční objekt s loftovým bydlením,“ říká Vladimír Dvořák, jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo.

Projekt Suomi Hloubětín YIT se díky získání nových pozemků směrem ke Kolbenově ulici rozšíří o dalších 200 až 300 bytů ve finském stylu. V rámci revitalizace celé lokality developer počítá i se začleněním komerční části s obchody a službami a relaxační zóny se zelení. Zahájení stavby se plánu na jaro 2019.

V rámci nového projektu Aalto Cibulka vznikne v několika etapách 350 až 400 nízkoenergetických bytů doplněných o komerční prostory pro drobné obchody a služby. Zahájení výstavby první fáze, jež má vydané stavební povolení, je plánované na letošní jaro a dokončení zhruba za dva roky. Celý projekt vyroste na místě brownfieldu o celkové rozloze téměř 30 000 m². Rezidenční komplex, jenž se nachází v těsném sousedství přírodního parku Košíře-Motol a přírodní památky Vidoule, se bude skládat ze dvou samostatných budov. Architektonický návrh novostavby bytového domu má podobu vlnovky, která se ve finštině řekne „aalto“, a dala tak projektu jméno.
tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz