Dílna na motocykly

Dílna na motocykly

Horní Bohušice, kraj Vysočina

(14. 2. 2022) DPA

DPA

   
 
 
 
 

Dílna na motocykly

Jednoho chladného zimního dne zmizela téměř před zraky stavebníka jeho stará, avšak plně vybavená a funkční dílna, v níž trávil volný čas se svými kolegy i kamarády, které spojuje dohromady láska k jednostopým motorovým přibližovadlům. Shořela kompletně včetně několika hotových i rozestavěných exemplářů; hasičskému sboru se naštěstí podařilo uhájit poměrně čerstvě dokončenou stavbu rekonstrukce hájovny – díky za to.

 
Téměř hned po uhašení požáru jsme byli osloveni pro vybudování nové, lepší, a hlavně požárně odolné dílny. S chutí jsme se pustili do navrhování a navázali tak na dosavadní spolupráci. Navazujeme na hlavní plán celého souboru, výraznou architekturu zrekonstruované hájovny a původní půdorysný tvar dílny. Vysoká prosklená část s pultovou střechou vyzařuje energii a umožňuje výstavu motocyklů před a po rekonstrukci. Poskytuje dostatek difuzního světla a dynamizuje objemovou kompozici. Na tuto část navazuje nízká hmota dílny s vraty a pásovým oknem osvětlujícím drobné mechanické práce na přilehlém stole. Do lesní krajiny orientujeme pobytové pódium – oko se zvýšenou podlahou. Střecha s intenzivní zelení (trvalky a traviny) nenarušuje pohled z pracovního prostoru hájovny do smíšeného lesa a zasazuje dílnu do krajiny tak, jako by tam býval odjakživa. Je fascinující, jak za tři měsíce od realizace stavby si zeleň tento objekt „vzala“ a zapojila ho do společenství lesa. Vzhledem k živé požární aktivitě jsme nosnou konstrukci, opláštění i vybavení realizovali z nehořlavých materiálů.

Autorská zpráva

Autor:
Ing. arch. David Ptáček

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

 
 
 
 
49.6792050
15.4081613
Dílna na motocykly

Dílna na motocykly
Horní Bohušice, kraj Vysočina

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz