Dílny Opatov

Dílny Opatov

Opatov

(27. 1. 2021) Atelier 111 architekti

   
 
 
 
 

Dílny Opatov

Novostavba v zemědělském areálu na okraji obce slouží především pro servis a údržbu velkých vozů a strojů. Součástí objektu je i zázemí pro zaměstnance: sociální zařízení, šatny a denní místnost. 


Výraz dílen nese prvky okolních klasických zemědělských staveb: sedlová střecha, střešní světlík. Zároveň je však hmotově přizpůsoben svému účelu. Opláštění z bílého trapézového plechu je obdobné s opláštěním sousední bioplynové stanice. Konstrukční prvek v podobě příhradové konstrukce vytváří výrazný lineární světlík v místě střešního hřebene. Světlík a boční prosklené fasády byly navrženy v systému profilového průsvitného materiálu, u světlíku se tak částečně propisuje příhradová konstrukce.

Autorská zpráva
Foto Alexandra Timpau


Investor: Farma Opatov, s.r.o.
Autoři: Veronika Indrová, Jiří Weinzettl
Projekt: Michal Hamada

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.8249967
16.5045841
Dílny Opatov

Dílny Opatov
Opatov

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz