Dům na domě

Dům na domě

Praha 5

(8. 3. 2018) Jana Schnappel Hamrová

   
 
 
 
 

Dům na domě

Penthouse prakticky funguje jako samostatná vila umístěná na bytovém domě. Dispozičně je navržen ve tvaru kříže. To umožňuje oddělení jednotlivých funkcí jako je jídelní část, obytná zóna, zóna dětských pokojů a zóna spaní do samostatných celků. Každé křídlo kříže má ke své funkci samostatnou terasu. V jádru dispozice je výtah a schodiště, které penthouse propojují s objektem. Toto jádro je v interiéru zdůrazněno tmavou stěrkou a tvoří centrální pilíř bytu, kolem něhož dispozice volně plyne.
Hlavním benefitem bytu jsou nádherné výhledy a fasáda, která dá těmto výhledům vyniknout díky velké ploše prosklení. Město jakoby vniká do interiéru, proto byla dispozice obytné části navržena s maximálním důrazem na otevřenost. Hned od vstupních dveří tak vznikají překvapivé průhledy. Velké prosklené plochy fasády ale zároveň přinášejí problém s přehříváním v letních měsících. Tomu je zabráněno pomocí systému chlazení, který perforací v podhledu podél celé fasády nechá padat pomalý proud studeného vzduchu. Interiér tak není rušen mřížkami a zároveň ani hlukem chladicích jednotek.
Kuchyň je od jídelny oddělena kamenným ostrůvkem, jídelně dominuje velký stůl z dřevěného masivu. Ten byl díky své velikosti a hmotnosti, společně s pianem, do bytu dopravován jeřábem.
Ke každému křídlu náleží samostatná koupelna. Proto se jejich vzhled liší tak, aby korespondovaly s jednotlivými funkčními celky. Master koupelna navazuje na šatnu a je barevně sladěná s dýhou šatních skříní. V koupelně pro dva chlapce v teenagerovském věku byla požita drobná modrá mozaika v kontrastu s velkoformátovým obkladem na celou výšku místnosti.
Osvětlení bylo řešeno pomocí částečně zapuštěných svítidel. V obytné části jsou variabilně usazena na liště, díky tomu je možné tvořit různé světelné nálady.
Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice 


Velikost bytu: 230 m2
Terasy: 235 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

 
 
 
 
50.0501550
14.3742337
Dům na domě

Dům na domě
Praha 5

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz