Dům na domě

Dům na domě

Praha 5

(8. 3. 2018) Jana Schnappel Hamrová

   
 
 
 
 

Dům na domě

Penthouse prakticky funguje jako samostatná vila umístěná na bytovém domě. Dispozičně je navržen ve tvaru kříže. To umožňuje oddělení jednotlivých funkcí jako je jídelní část, obytná zóna, zóna dětských pokojů a zóna spaní do samostatných celků. Každé křídlo kříže má ke své funkci samostatnou terasu. V jádru dispozice je výtah a schodiště, které penthouse propojují s objektem. Toto jádro je v interiéru zdůrazněno tmavou stěrkou a tvoří centrální pilíř bytu, kolem něhož dispozice volně plyne.
Hlavním benefitem bytu jsou nádherné výhledy a fasáda, která dá těmto výhledům vyniknout díky velké ploše prosklení. Město jakoby vniká do interiéru, proto byla dispozice obytné části navržena s maximálním důrazem na otevřenost. Hned od vstupních dveří tak vznikají překvapivé průhledy. Velké prosklené plochy fasády ale zároveň přinášejí problém s přehříváním v letních měsících. Tomu je zabráněno pomocí systému chlazení, který perforací v podhledu podél celé fasády nechá padat pomalý proud studeného vzduchu. Interiér tak není rušen mřížkami a zároveň ani hlukem chladicích jednotek.
Kuchyň je od jídelny oddělena kamenným ostrůvkem, jídelně dominuje velký stůl z dřevěného masivu. Ten byl díky své velikosti a hmotnosti, společně s pianem, do bytu dopravován jeřábem.
Ke každému křídlu náleží samostatná koupelna. Proto se jejich vzhled liší tak, aby korespondovaly s jednotlivými funkčními celky. Master koupelna navazuje na šatnu a je barevně sladěná s dýhou šatních skříní. V koupelně pro dva chlapce v teenagerovském věku byla požita drobná modrá mozaika v kontrastu s velkoformátovým obkladem na celou výšku místnosti.
Osvětlení bylo řešeno pomocí částečně zapuštěných svítidel. V obytné části jsou variabilně usazena na liště, díky tomu je možné tvořit různé světelné nálady.
Autorská zpráva
Foto: BoysPlayNice 


Velikost bytu: 230 m2
Terasy: 235 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

 
 
 
 
50.0501550
14.3742337
Dům na domě

Dům na domě
Praha 5

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz