Dům Na Růmech

Dům Na Růmech

Zlín

(5. 4. 2019) Pavel Mudřík architekti

   
 
 
 
 

Dům Na Růmech

Stavebník chtěl jasný, moderní a komfortní dům, jenž umožní seberealizaci všech členů rozrůstající se rodiny a také bude jejím zázemím a hlavním soukromím. Vybral si severovýchodně svažitý, rozložitý pozemek na okraji města, v těsné blízkosti lesa. Nevýhodná orientace i tvar pozemku, současně s požadavkem na vytvoření klidného a intimního venkovního prostoru definovaly objemovou strukturu domu do horizontální, příčně transparentní hmoty, položené po vrstevnici, napříč pozemkem. Vznikl tak pobytový, klidný prostor, sevřený mezi svah a vlastní dům, využívající přítomnosti lesa a výhledů do údolí přes transparentní, skleněné tělo domu.
Dispozice je pak již lineárně uspořádána tak, aby tyto kvality sdílelo, pokud možno, nejvíce obytných prostor a aby dům, přes svou rozložitost, do místa zapadl. Bylo třeba mnoho prostoru posadit pod terén. Střecha hlavního, obytného podlaží je koncipována jako zelená plocha, volně navazující a přecházející ze svahu.
Určujícími materiály domu je bílá, jemná omítka, cedrové a teakové dřevo, čiré, často i ohýbané skleněné plochy. Interiér je v souladu s výrazem exteriéru. Byly tu použity precizně zpracované materiály: dřevo, kámen, sklo, lité teraco s carrarským kamenivem, hladké omítky. Důraz jsme kladli také na akustiku a světelnost vnitřního prostoru. Za výsledkem je vidět neúnavná energie stavebníka i pochopení pro důslednost architekta.
Autorská zpráva

Autor: APM – Ing. arch. Pavel Mudřík; spolupráce Ing. arch. Petr Juráň, Ing. arch. Marian Lanc

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz