Dům pod Vysokou

Dům pod Vysokou

Předenice, Plzeňský kraj

(26. 3. 2021) Zábran-Nová architekti

   
 
 
 
 

Dům pod Vysokou

Dům se nachází pod vrchem Vysoká, na okraji lesa, v údolí řeky Úhlavy. Objekt uzavírá spodní stranu svažitého pozemku, je orientován zády k ulici a s výhledem do lesa. Tvar domu je archetypální, ale sedlo otočeno rovnoběžně s kratší hranou půdorysu. Ve středové části vznikl poměrně velkorysý prostor otevřený do mezipatra. Kromě hlavního obytného prostoru je v domě jedna ložnice uzavíratelná posuvnou stěnou, WC, koupelna a technická místnost.

 
Majitelé řešili obvyklé dilema, zda bydlet na vesnici či ve městě. Rozhodli se pro kompromis, postavili si minimální dům, který slouží k pobývání převážně v letních měsících, v zimě se pak přesouvají do bytu ve městě. Důležitým prvkem je terasa zapuštěná do hlavního objemu, která umožňuje využívat venkovní prostor.

Dřevostavbu si stavěl tesař, majitel firmy na dřevostavby. Zvenku je obložena impregnovanými modřínovými latěmi, zevnitř smrkovými prkny.

Autorská zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

 
 
 
 
49.6243949
13.3965686
Dům pod Vysokou

Dům pod Vysokou
Předenice, Plzeňský kraj

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz