Dům se sloupy z douglasky

Dům se sloupy z douglasky

Středočeský kraj

(29. 3. 2021) ARCHCON atelier

   
 
 
 
 

Dům se sloupy z douglasky

Dům stojí na magickém místě u březového hájku. Majitelé na pozemku mnoho let žili v původním domě. Nízkoenergetická stavba ve tvaru L je mírně zapuštěna v terénu, její vstup zvýrazňují červené dveře. Sloupy nesoucí přesahy střechy jsou mohutné a vytvářejí dojem stability. Na sloupy jsme použili douglasku tisolistou, kterou do výsledné podoby opracoval sám majitel. Dřevěný obklad fasády je z cedru bez nátěru. Horizontální pás oken zvýrazňuje obklad z cedrového šindele. Kontrast k dřevěné fasádě vytvářejí hliníková okna v antracitové barvě.

 
Dispozice je rozdělena na dvě zóny: v severozápadní části nalevo od zádveří je hlavní obytný prostor, kde se nachází kuchyně se spíží, jídelna a obývací pokoj. Interiér je maximálně propojen se zahradou díky prosklení celé stěny. Srdcem domu je krb s místem pro relaxaci. Kuchyni prosvětluje rohové okno, které přispívá vizuálnímu propojení se stávajícím domem a přístupovou cestou. Klidová zóna v jihovýchodní části je propojená společnou chodbou se zádveřím a obytným prostorem. Zahrnuje ložnici, pokoj hosta a pracovnu, koupelnu s výhledem do zahrady, samostatné WC a technickou místnost. Obytné místnosti a koupelnu propojuje krytá terasa, která nabízí příjemné posezení v návaznosti na hlavní obytný prostor. Interiéru dominují cedrové obklady na stropech a dub na podlaze a nábytku. Koupelnu zdobí olivové dřevo, pokoj hostů je březový. Symbolické propojení nového a starého tvoří jídelní stůl s intarzií třešňového dřeva ze zahrady do dubového základu. V zádveří majitele vítá dlažba s motivem rodiny.

Autorská zpráva
Foto: Martin Zeman

Dům získal ocenění ve čtenářské anketě Dřevostavba roku 2019, je vítězem veřejného hlasování v anketě Dřevěná stavba roku 2020 v kategorii Moderní dřevostavby – realizace.


Konstrukční systém: obvodová konstrukce masivní dřevěné panely DEKPANEL, střešní konstrukce STEICO joist s foukanou celulózou
Větrání: řízené s rekuperací tepla
Realizace: DŘEVOSTAVBY BISKUP, s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

 
 
 
 
50.5335979
14.9238037
Dům se sloupy z douglasky

Dům se sloupy z douglasky
Středočeský kraj

Komentáře ke článku

 
 
 
 

31. 3. 2021 23:01:01. Re: Dům se sloupy z douglasky. Jitka

 
 
 
 

31. 3. 2021 23:01:01. Re: Dům se sloupy z douglasky. Jitka

  Konečně interiér, kde není jen bílá nebo jen dřevo. Tenhle mix je příjemný.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz