Dům se sloupy z douglasky

Dům se sloupy z douglasky

Středočeský kraj

(29. 3. 2021) ARCHCON atelier

   
 
 
 
 

Dům se sloupy z douglasky

Dům stojí na magickém místě u březového hájku. Majitelé na pozemku mnoho let žili v původním domě. Nízkoenergetická stavba ve tvaru L je mírně zapuštěna v terénu, její vstup zvýrazňují červené dveře. Sloupy nesoucí přesahy střechy jsou mohutné a vytvářejí dojem stability. Na sloupy jsme použili douglasku tisolistou, kterou do výsledné podoby opracoval sám majitel. Dřevěný obklad fasády je z cedru bez nátěru. Horizontální pás oken zvýrazňuje obklad z cedrového šindele. Kontrast k dřevěné fasádě vytvářejí hliníková okna v antracitové barvě.

 
Dispozice je rozdělena na dvě zóny: v severozápadní části nalevo od zádveří je hlavní obytný prostor, kde se nachází kuchyně se spíží, jídelna a obývací pokoj. Interiér je maximálně propojen se zahradou díky prosklení celé stěny. Srdcem domu je krb s místem pro relaxaci. Kuchyni prosvětluje rohové okno, které přispívá vizuálnímu propojení se stávajícím domem a přístupovou cestou. Klidová zóna v jihovýchodní části je propojená společnou chodbou se zádveřím a obytným prostorem. Zahrnuje ložnici, pokoj hosta a pracovnu, koupelnu s výhledem do zahrady, samostatné WC a technickou místnost. Obytné místnosti a koupelnu propojuje krytá terasa, která nabízí příjemné posezení v návaznosti na hlavní obytný prostor. Interiéru dominují cedrové obklady na stropech a dub na podlaze a nábytku. Koupelnu zdobí olivové dřevo, pokoj hostů je březový. Symbolické propojení nového a starého tvoří jídelní stůl s intarzií třešňového dřeva ze zahrady do dubového základu. V zádveří majitele vítá dlažba s motivem rodiny.

Autorská zpráva
Foto: Martin Zeman

Dům získal ocenění ve čtenářské anketě Dřevostavba roku 2019, je vítězem veřejného hlasování v anketě Dřevěná stavba roku 2020 v kategorii Moderní dřevostavby – realizace.


Konstrukční systém: obvodová konstrukce masivní dřevěné panely DEKPANEL, střešní konstrukce STEICO joist s foukanou celulózou
Větrání: řízené s rekuperací tepla
Realizace: DŘEVOSTAVBY BISKUP, s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

 
 
 
 
50.5335979
14.9238037
Dům se sloupy z douglasky

Dům se sloupy z douglasky
Středočeský kraj

Komentáře ke článku

 
 
 
 

31. 3. 2021 23:01:01. Re: Dům se sloupy z douglasky. Jitka

 
 
 
 

31. 3. 2021 23:01:01. Re: Dům se sloupy z douglasky. Jitka

  Konečně interiér, kde není jen bílá nebo jen dřevo. Tenhle mix je příjemný.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz