Dům se stodolou na Vysočině

Dům se stodolou na Vysočině

Staré Bříště

(19. 12. 2018) Machar & Teichman

   
 
 
 
 

Dům se stodolou na Vysočině

Pozemek leží na hraně svahu v centru malé obce. Dům a stodola vznikly na půdorysné stopě bývalého statku. Dům má podél jihozápadní fasády kryté zápraží, vstupuje se středem půdorysu s průhledem na rybník. Obytný prostor s kuchyní je částečně otevřený do krovu – je tu krb, výseky krajiny dovnitř vstupují velkými nedělenými okny. Na levé straně přízemí je hlavní ložnice. Schodišťová hala v těžišti domu propojuje přízemí s ochozem v podkroví, kde jsou další dva pokoje s koupelnou. Interiér na míru byl realizován příbuzným majitele: bílá barva, modřínové a dubové dřevo. Vizuální klid nekonkuruje krajině.  
Technické prostory se nachází ve sklepě, vytápění je pomocí kotle na pelety. Na sklep navazuje cihlový klenutý sklípek navržený stavitelem. Stodola slouží pro parkování a skladování. Dům byl postaven místním zedníkem podle jednoduché dokumentace. Keramické zdivo bez zateplení, dřevěný strop, modřínová okna a ručně tahaný štuk. V domě majitel bydlí i pracuje.

Autorská zpráva
Dům byl zařazen mezi nominace České ceny za architekturu 2018

Autoři: Ing. arch. Pavel Machar, Ing. arch. Radek Teichman; spolupráce Ing. Štěpán Svačina

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2017

Komentáře ke článku

 
 
 
 

4. 4. 2021 17:49:44. Re: Dům se stodolou na Vysočině. Petr pospíšil

 
 
 
 

4. 4. 2021 17:49:44. Re: Dům se stodolou na Vysočině. Petr pospíšil

  Dobrý den, je dům stále na prodej ?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz