Dům u moře

Dům u moře

Platanvej 2-6, 8240 Risskov

(16. 4. 2018) Stavba je jednou z 50 projektů nominovaných na cenu Brick Award 2018

   
 
 
 
 

Dům u moře

Vila Platan
Soukromý dům stojí ve čtvrti Risskov, části druhého největšího města Dánska, města Aarhus, přímo na okraji moře. Architekti návrh pečlivě přizpůsobili jeho umístění. Dům je navržen v přírodních barvách, přirozeně zapadajících do okolí, s měkkými přechody mezi interiérem a exteriérem.
Klientovou představou byl jednoduchý dům s úžasným výhledem na moře. Záměrem bylo začlenit denní změny moře do architektury domu. Výsledkem je, že z ulice se zdá dům uzavřený a klidný, ale strana orientovaná na moře je otevřená velkým množstvím oken. Velká okna v plné výšce zlepšují interakci s okolním prostředí.
Dům bezproblémově zapadá do okolí díky použití přírodní pískové barvě fasády, která je zhotovena z dlouhých plochých cihel. Dřevěný nábytek uvnitř domu byl navržen na míru příběhu soužití s přírodou. Zahrada připomíná pláž s bílými břidlicemi, nízkými stromy a divokými květy. 

Architekt: ADEPT, Dánsko
Místo: Aarhus, Dánsko
Realizace: 2012 - 2015
Užitná plocha: 180 m2
Použitý typ cihel:  cihelné bloky


Brick Award 2018
Cílem této mezinárodně uznávané soutěže je představení a ocenění nejlepších inovativních staveb z cihel v rámci celého světa. Hodnotí se ta architektonická díla, jejichž významná část je vytvořena z keramického stavebního materiálu. Zvláštní zřetel je brán na to, jak stavba spojuje funkčnost, principy udržitelného rozvoje a energetickou úspornost. Další nutnou podmínkou je dokončení stavby v roce 2014 nebo později. Účast v soutěži není podmíněna použitím výrobků společnosti Wienerberger.

Do Brick Award 2018 se přihlásilo celkem 600 projektů z 44 zemí. Vítěz obdrží finanční odměnu ve výši 7000 EUR a vítězové jednotlivých kategorií částku 5 000 EUR. Na výběr vítěze nemá společnost Wienerberger žádný vliv a je brán v potaz pouze odborný názor poroty. Porota Brick Award 2018 se skládá z těchto členů:
Anne Kaestle, Duplex Architekten, Německo
Jonathan Sergison, Sergison Bates architects, Velká Británie
Marc Mimram, Marc Mimram Architecture, Francie
Stephan Ferenczy, BEHF Corporate Architects, Rakousko
Vladimir Arsene, Westfourth Architecture, Rumunsko

Architektonická soutěž Brick Award se pořádá ve dvouletých intervalech od roku 2004. V současnosti jde do finále její osmý ročník. Vítězové ročníku 2018 budou oznámeni na slavnostním vyhlášení dne 28. 5. 2018 ve Vídeňské Albert Hall, kteé bude spojeno s odborným sympoziem na téma: Stavitelství budoucnosti – architektura orientovaná na budoucnost.
Brick Award 2018

Podle podkladů společnosti Wienerberger
Foto © Jacob Lerche

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

 
 
 
 
56,186574
10,241636
Dům u moře

Dům u moře
Platanvej 2-6
8240 Risskov

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz