Dům u Železných hor

Dům u Železných hor

(24. 4. 2017) OK Plan Architects

   
 
 
 
 

Dům u Železných hor

Možnost postavit rodinný dům v rozlehlém ovocném sadu zděděném po rodičích se investorům podařilo po letitém úsilí. Limity pro výstavbu domu byly omezené, dům stojí na místě původní zahradní dřevěné chatky.
Základní hmotový charakter – dům je přízemní, s obytným podkrovím pod sedlovou střechou. Jedním z nejdůležitějších úkolů bylo jeho maximální propojení se sadem. Přízemí je proto napojeno na terasu, obytné podkroví nabízí otevřený prostor s víceúrovňovým využitím.
Nosná konstrukce domu je zděná, strop v 1. NP je z železobetonových předepjatých panelů. Krov tvoří ocelové vazníky. Otvory jsou vyplněny hliníkovým systémem s trojitým zasklením. Na podlahách jsou vrstvené dubové parkety na řemen, stejný materiál byl zvolen také pro dveře, obklady stěn a stropů.
Pro venkovní fasádu i střešní krytinu je použit štípaný šindel z kanadského cedru. Jako kontrast k dřevěné fasádě vystupuje obklad černým alucobondem na vstupní části, arkýřích a lemování všech oken.
Autorská zpráva
Foto: Jaroslav Hejzlar


Zastavěná plocha: 150 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

24. 4. 2017 20:05:36. Re: Dům u Železných hor. Martin Pinl
25. 4. 2017 22:56:59. Re: Re: Dům u Železných hor. Redakce

 
 
 
 

24. 4. 2017 20:05:36. Re: Dům u Železných hor. Martin Pinl

  nadherny dum, mohl bych dostat kontakt na architekta?

martin.pinl@alexandriareal.cz

25. 4. 2017 22:56:59. Re: Re: Dům u Železných hor. Redakce

  Stačí, když si kliknete na červený odkaz jména ateliéru nad obrázky.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz