Dům v Dolních Počernicích

Dům v Dolních Počernicích

Praha, Dolní Počernice

(28. 6. 2021) 2xpa architektonický ateliér 

   
 
 
 
 

Dům v Dolních Počernicích

Oblast je nově rozparcelovaná a určená k zastavění soliterními rodinnými domy a dvojdomy. Lokalita je víceméně rovinná, bez dramatických souvislostí a výhledů. Parcely jsou nevelké, ta naše čtvercová. Nebylo tedy příliš prostoru na nějaké rozehrávání hmot. Na čtvercovou parcelu jsme umístili dům o čtvercovém půdorysu tak, abychom dodrželi patřičné odstupy a vytvořili prostor pro vjezd.

 
Fungování domu se odehrává kolem centrálně umístěného kruhového schodiště (kruh ve čtverci). V přízemí je dominantou obývacího prostoru, v patře vytváří schodišťovou halu, odkud jsou přístupné pokoje. Mezi vstupními dveřmi a výstupem na zahradu je přímé propojení. Když vejdete do obytného prostoru a pootočíte se, jste v kuchyni a jídelně. Nebo na gauči, také můžete vyjít nahoru. Halu v patře přisvětluje světlík nad zrcadlem schodiště. Hodně jsme se koncentrovali na efektivitu dispozic, kdy ani cm2 nepadá nazmar. Zvenku je dům pojatý ve smyslu „méně je více“, jako jednoznačný, bez zbytečností „navíc“.
 
Dům je tradiční zděný, se zateplením, omítkou, s betonovými stropy, dřevěnými okny. V interiéru převažují dřevěné podlahy, schodiště je obloženo překližkovými deskami. Jednoduché oplocení, při vstupu gabionové sítě vyplněné habry.

Autorská zpráva
Foto: Michal Ureš

 
Autor: Ing. arch. Pavel Podlipný
Zastavěná plocha: 85 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

 
 
 
 
50.0884787
14.5795183
Dům v Dolních Počernicích

Dům v Dolních Počernicích
Praha, Dolní Počernice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

14. 11. 2023 20:28:51. PŮJČKA PRO VŠECHNY PRACOVNÍKY. Helcova

 
 
 
 

14. 11. 2023 20:28:51. PŮJČKA PRO VŠECHNY PRACOVNÍKY. Helcova

  PŮJČKA PRO VŠECHNY PRACOVNÍKY
velmi rychlá a bezpečná nabídka půjčky... Půjčka s nízkým úrokem, rychle a spolehlivě. Můžete žádat o půjčku od 40 000 do 900 000 Kč se splatností až 20 let. Ke každé žádosti přistupuji individuálně, aby tuto půjčku mohli získat téměř všichni žadatelé. Tuto půjčku můžete využít i na konsolidaci svých dluhů. Zaručuji Vám perfektní znalost dodacích podmínek....... Email: petrahelcova@gmail.com nebo whatsapp +420 723 691 859

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz