Dům v lese

Dům v lese

Lhota u Dřís

(30. 8. 2018) ARCHTEAM

   
 
 
 
 

Dům v lese

Koncepce domu vychází z přírodního prostředí – nízká přízemní hmota je umístěna v zahradě mezi vzrostlými borovicemi tak, aby byly v co největší míře zachovány, takže vytváří vertikálu mezi horizontálami. Střecha domu je osázena zelení; trávy a byliny z okolí domu vytvářejí louku na střeše. Fasády jsou obloženy dřevem, které umocňuje splynutí s přírodním prostředím.
Dispozice je definována tvarem písmene L. Před vstupem do domu je řešeno parkování pod přístřeškem, ze zádveří je přístupná hala, která kříží provozy klidové a společenské části. Společenskou část tvoří otevřený prostor s funkcí jídelny, obývacího pokoje a částečně oddělené pracovny. Křídlo obytné části má celoprosklené stěny, které propojují interiér se zahradou. Ložnice, dětské pokoje a koupelna jsou přístupné z chodbové šatny v druhém křídle domu.
Dům byl realizován z dřevěného fošinkového systému v kombinaci s ocelovými sloupy. Obvodovou stěnu tvoří dřevěné hranoly se ztužujícím záklopem z desek OSB, které byly na stavbu dováženy ve velkoplošných stěnových dílech. Zastřešení je provedeno z lepených nosníků s bedněním. Stěny i střecha jsou zatepleny dřevovláknitou tepelnou izolací, zevnitř zaklopeny sádrokartonem. Vnější stěny jsou obloženy dřevěnými fošnami, fasáda i střecha jsou provětrávány. Vytápění je podlahové, doplněné o systém řízeného větrání s rekuperací tepla.
Autorská zpráva

Autoři: ARCHTEAM – doc. Ing. arch. Milan Rak, Ph.D., Ing. arch. Alena Režná, Ph.D.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2015

 
 
 
 
50.1433000
14.3923000
Dům v lese

Dům v lese
Lhota u Dřís

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz