Dům ve svahu

Dům ve svahu

Chrustenice

(28. 2. 2022) Studio Reaktor

   
 
 
 
 

Dům ve svahu

Po několika letech se nám ozval spokojený klient, se kterým jsme již navrhovali rekonstrukci bytu na Břevnově. Největším kreativcem byl právě on, když přišel s nápady jako postel na zdvižných pístech, masivní ocelová íčka s pojízdnými svítidly či cetrisová kuchyně. Tentokrát bylo zadání o chlup větší a opět plné skvělých experimentů.

 
Nejkrásnějším momentem lokality je výhled na Loděnický potok se strání porostlou listnatými stromy. Svažitý pozemek umožnil zasadit dům do terénu tak, aby byl přístupný z obou úrovní. Tvar stavby je obdélníkový s šikmou střechou orientovanou po vrstevnici. Příjezdová cesta pod svahem je zakončena přístřeškem pro dvě auta. Z jižní části je k domu přistavena lehká terasa s grilovacím místem.
 
Příchodovou cestou se propleteme skrze gabiony ke vstupu, do interiéru vcházíme uprostřed celkové dispozice. Každé patro disponuje ložnicí a koupelnou se zázemím. Jižní část domu je dvoupatrová s obytným prostorem, kuchyní, jídelnou a pracovnou. V horním podlaží je možné vystoupit na zahradu s bazénem.
 
Při volbě materiálu jsme volně navazovali na přání klienta: surová ocel, pohledový beton, „kleťák“ na podlaze, kovářskou černí natřené roxory. Vnější obklady jsou ze sibiřského modřínu, plechová střecha spolu s okenními rámy ladí v antracitové barvě.

Autorská zpráva
Foto: Tacofoti

Autoři: Jakub Heidler; spoluautor Lenka Komárková; spolupráce Michal Slušar
Užitná plocha: 170 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

 
 
 
 
50.0060406
14.1522167
Dům ve svahu

Dům ve svahu
Chrustenice

Komentáře ke článku

 
 
 
 

3. 3. 2022 21:31:46. Re: Dům ve svahu. Jitka

 
 
 
 

3. 3. 2022 21:31:46. Re: Dům ve svahu. Jitka

  Až na to, že to není dům ve svahu, ale na rovině, která ten svah zdeformovala. Skutečné domy ve svahu stavěli naši předkové a vypadalo to jinak.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz