Dům ve Zbuzanech

Dům ve Zbuzanech

U Trati, Zbuzany, 242 25 Jinočany

(12. 1. 2022) Grido, architektura a design

   
 
 
 
 

Dům ve Zbuzanech

Místo stavby se nachází na severovýchodním okraji obce, pozemky se mírně svažují od jihu k severu. Okolní zástavbu tvoří samostatné rodinné domy, které někde téměř vyplňují celou šíři parcely.

 
Dva výrazné tubusy novostavby mají archetypální podobu domu – podélný objem se sedlovou střechou. Tubusy jsou mezi sebou posunuty a do ulice vykonzolovány nad společnou základnu. Směrem do zahrady navazují na terén. V každém z nich se nachází samostatný byt. Vstup do domu je od ulice, mezi vstupem a oplocením se nachází dlážděná plocha patia chráněná zídkou.
 
Nejnižší podlaží bylo postaveno z betonových tvarovek ztraceného bednění s monolitickým stropem, ostatní jsou ze systémových masivních dřevěných panelů (technologie CLT). Jižní a severní fasáda je prosklená s dřevěnými rámy. Před zasklenými plochami je předsazená pevná stínicí žaluzie z modřínových hranolů. Sokl stavby a komíny byly obloženy kamenem. Zpevněné plochy tvoří tři druhy materiálů: dvorek má betonovou dlažbu, chodníky kolem domu jsou betonové monolitické, na terasách byla použita modřínová prkna. Střešní krytina je plechová falcovaná. Povrch obvodových stěn je z tenkovrstvé hladké omítky na kontaktním zateplovacím systému. Hlavní hmota domu má světlou omítku, střešní krytina a klempířské výrobky jsou bílé. Beton a dřevěné prvky budou mají svůj přirozený vzhled. Rámy oken a vjezdová brána se vstupní brankou jsou v antracitové barvě.

 Oba byty jsou provozně i konstrukčně oddělené, mají ale společné venkovní prostory před domem do ulice a vstupní halu. Ze vstupní haly se pak vchází do bytů. Jejich obytný prostor se nachází v 1. NP. Z obýváku je bezbariérový vstup na terasu; na obytný prostor navazuje otevřené schodiště, které dům propojuje. O půl patra výš než obytný pokoj je v mezaninu pokoj s koupelnou orientovaný do ulice, o další půl patro chodba, která propojuje zbylé místnosti. Druhá polovina domu je pouze zrcadlově obrácena vůči první.

Ze dvorku se vstupuje do dvou skladů na úrovni 1. PP. Každý z nich je přístupný i z bytu, k němuž přísluší. Ve skladu se nachází technické zázemí: elektrokotel se zásobníkem TUV + podružná měření energií a vody.¨

Autorská zpráva
Foto: PKucera Photography

Autoři: Peter Sticzay – Gromski, Ladislav Vendel
Stavebně konstrukční řešení: A2 Timber s.r.o. – Patrik Štancl, Lukáš Krbec
Požárně bezpečnostní řešení stavby: Petr Stanko, Josef Stanko
Zdravotně technické instalace: CEDE Studio – Martin Pekárek, Martin Jíra
Vytápění: Alexandr Šubrt
Silnoproud a slaboproud: OP Electric – Oto Papoušek, Věra Končinská
Zastavěná plocha: 201 m2
Obestavěný prostor: 1470 m3
Hrubá podlažní plocha: 423 m2
Užitná plocha: 350 m2          

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

 
 
 
 
50.0267322
14.2846489
Dům ve Zbuzanech

Dům ve Zbuzanech
U Trati, Zbuzany
242 25 Jinočany

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz