Do rozestavěné budovy nového divadla se zájemci podívají druhou říjnovou sobotu

Do rozestavěné budovy nového divadla se zájemci podívají druhou říjnovou sobotu

 
 
 
 

Do rozestavěné budovy nového divadla se zájemci podívají druhou říjnovou sobotu

Rozestavěná budova nového divadla se otevře veřejnosti. Město Plzeň společně se stavební firmou Hochtief umožní zájemcům si v sobotu 12. října prohlédnout, jak postupně vzniká ojedinělý projekt divadelní budovy, jejíž stavba byla zahájena před sedmnácti měsíci.


„Je to vůbec poprvé, co umožňujeme lidem podívat se, jak vzniká tak významná stavba v našem městě. Pokud z řad veřejnosti bude zájem, jsme připraveni prohlídky zopakovat,“
uvádí technický náměstek primátora Petr Rund.

Prohlídky se uskuteční s odborným výkladem od 9 do 14 hodin, a to v hodinovém intervalu. Zájemci se musí zaregistrovat v Informačním centru města Plzně na náměstí Republiky buď telefonicky na čísle 378 035 330, nebo prostřednictvím e-mailu info@icpilsen.cz. Registraci začnou zaměstnanci infocentra přijímat v pondělí 7. října od 9 hodin.

Nejvíce patnáctičlenná skupina lidí se bude na stavbě pohybovat po vyznačené trase a všichni návštěvníci musí respektovat dodržování bezpečnostních pokynů. „Trasa je naplánována tak, aby umožnila stavbařům pracovat, protože se staví o sobotách i nedělích,“ upozorňuje náměstek.

„Průvodci ukáží návštěvníkům místa, do kterých se po spuštění provozu již nedostanou, například zázemí pro jevištní technologie, interiéry obou objektů nebo uvidí, jak se připravuje fasáda a jakým způsobem se staví podzemní parkovací garáže,“ láká náměstek Rund.

Novostavba se skládá ze dvou funkčně a stavebně propojených objektů – divadelní a provozní budovy. Nejdůležitějším aspektem stavby je její logistické řešení. Architektonický koncept propracoval vnitřní dispoziční a prostorové uspořádání. Technická obsluha, herci a diváci se při představeních divadla nebudou potkávat. Důraz je rovněž kladen na umístění moderních jevištních technologií a také na příjemné prostředí pro návštěvníky. Divadelní budova bude mít dva sály – velký s hledištěm pro téměř 500 diváků a menší studiovou scénu pro asi 150 diváků.

Hrubá stavba divadla již byla dokončena. První představení, které se zde odehraje, je naplánované na 2. září 2014. Předplatné, které připravilo Divadlo J. K. Tyla na příští kalendářní rok proto zahrnuje nejen tituly ve Velkém a Komorní divadle, ale už také inscenace v nové divadelní budově.
tisková zpráva

Související články: 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.