DOCK 01 - nová administrativní budova v Libni

DOCK 01 - nová administrativní budova v Libni

(9. 8. 2012) Developerské společnosti Crestyl a UBM zahájily na rozhraní pražské Libně, Holešovic a Karlína výstavbu nové kancelářské budovy s názvem Dock 01. Investice bude činit zhruba půl miliardy korun. Oznámili to stavitelé. Autorem projektu je studio S.H.S. architekti / L. Sladký, L. Holub, T. Bílek, P. Vysloužil (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

DOCK 01 - nová administrativní budova v Libni

Developerské společnosti Crestyl a UBM zahájily na rozhraní pražské Libně, Holešovic a Karlína výstavbu nové kancelářské budovy s názvem Dock 01. Investice bude činit zhruba půl miliardy korun. Oznámili to stavitelé. Autorem projektu je studio S.H.S. architekti / L. Sladký, L. Holub, T. Bílek, P. Vysloužil (doplněno Stavbaweb).


Osmipatrová stavba bude mít zhruba 9000 metrů čtverečních. „Dokončení administrativního objektu Dock 01 je plánováno na podzim příštího roku,“ uvedl ředitel pro komerční akvizice a pronájem Crestylu Martin Novák.

Kromě právě zahájené stavby zahrnuje komerční část projektu ještě další tři etapy. Celkem má vzniknout kolem 80 000 metrů čtverečních nové plochy, většinu z toho budou tvořit kanceláře. Bytová část projektu nabídne ve třech etapách 320 luxusních bytů. První bytová etapa s 58 jednotkami už má za sebou kolaudaci. Celkové náklady projektu Dock mají činit asi 7,8 miliardy korun.

Crestyl působí na českém trhu od roku 1996. Ve 14 lokalitách rozvíjí projekty v investiční hodnotě kolem miliardy eur, tedy asi za 25 miliard korun.
UBM patří mezi přední rakouské developery. Firma stavěla v západní, východní i střední Evropě. V Česku postavila například kanceláře a byty v Praze na Smíchově a administrativní a obchodní centrum Darex na Václavském náměstí.
zpráva ČTKDoplněno Stavbaweb:
DOCK
DOCK v sobě spojuje rezidenční komplex a business park, který vzniká v objektu bývalých loděnic nedaleko Libeňského zámečku a stanice metra Palmovka v Praze 8 - Libni. Rezidenční a administrativní části projektu jsou zabudovány do vodní plochy doků, která bude kompletně přestavěna na moderní marinu uzpůsobenou k relaxaci a sportu. V několika etapách budou vystavěny rezidence DOCK A, B a C a kancelářské budovy DOCK 01, 02, 03 a 04.
Rezidenční část DOCK A a DOCK B vzešly z dílny italské společnosti Mediapolis. První administrativní objekt DOCK 01 a poslední etapu rezidencí má na starosti studio S.H.S. architekti a pod návrhem administrativních částí DOCK 02, DOCK 03 a DOCK 04 je podepsána architektonická kancelář 4A architekti.

Rezidence - 40 000 m2, 60 bytů v první etapě DOCK A
Kanceláře - 80 000 m2, 9 700 m2 v první etapě DOCK 01

(zdroj: Crestyl, stránky projektu DOCK)

Související články:


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz