DOCK 01 - nová administrativní budova v Libni

DOCK 01 - nová administrativní budova v Libni

(9. 8. 2012) Developerské společnosti Crestyl a UBM zahájily na rozhraní pražské Libně, Holešovic a Karlína výstavbu nové kancelářské budovy s názvem Dock 01. Investice bude činit zhruba půl miliardy korun. Oznámili to stavitelé. Autorem projektu je studio S.H.S. architekti / L. Sladký, L. Holub, T. Bílek, P. Vysloužil (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

DOCK 01 - nová administrativní budova v Libni

Developerské společnosti Crestyl a UBM zahájily na rozhraní pražské Libně, Holešovic a Karlína výstavbu nové kancelářské budovy s názvem Dock 01. Investice bude činit zhruba půl miliardy korun. Oznámili to stavitelé. Autorem projektu je studio S.H.S. architekti / L. Sladký, L. Holub, T. Bílek, P. Vysloužil (doplněno Stavbaweb).


Osmipatrová stavba bude mít zhruba 9000 metrů čtverečních. „Dokončení administrativního objektu Dock 01 je plánováno na podzim příštího roku,“ uvedl ředitel pro komerční akvizice a pronájem Crestylu Martin Novák.

Kromě právě zahájené stavby zahrnuje komerční část projektu ještě další tři etapy. Celkem má vzniknout kolem 80 000 metrů čtverečních nové plochy, většinu z toho budou tvořit kanceláře. Bytová část projektu nabídne ve třech etapách 320 luxusních bytů. První bytová etapa s 58 jednotkami už má za sebou kolaudaci. Celkové náklady projektu Dock mají činit asi 7,8 miliardy korun.

Crestyl působí na českém trhu od roku 1996. Ve 14 lokalitách rozvíjí projekty v investiční hodnotě kolem miliardy eur, tedy asi za 25 miliard korun.
UBM patří mezi přední rakouské developery. Firma stavěla v západní, východní i střední Evropě. V Česku postavila například kanceláře a byty v Praze na Smíchově a administrativní a obchodní centrum Darex na Václavském náměstí.
zpráva ČTKDoplněno Stavbaweb:
DOCK
DOCK v sobě spojuje rezidenční komplex a business park, který vzniká v objektu bývalých loděnic nedaleko Libeňského zámečku a stanice metra Palmovka v Praze 8 - Libni. Rezidenční a administrativní části projektu jsou zabudovány do vodní plochy doků, která bude kompletně přestavěna na moderní marinu uzpůsobenou k relaxaci a sportu. V několika etapách budou vystavěny rezidence DOCK A, B a C a kancelářské budovy DOCK 01, 02, 03 a 04.
Rezidenční část DOCK A a DOCK B vzešly z dílny italské společnosti Mediapolis. První administrativní objekt DOCK 01 a poslední etapu rezidencí má na starosti studio S.H.S. architekti a pod návrhem administrativních částí DOCK 02, DOCK 03 a DOCK 04 je podepsána architektonická kancelář 4A architekti.

Rezidence - 40 000 m2, 60 bytů v první etapě DOCK A
Kanceláře - 80 000 m2, 9 700 m2 v první etapě DOCK 01

(zdroj: Crestyl, stránky projektu DOCK)

Související články:


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz