DOCK IN TWO

DOCK IN TWO

(30. 6. 2017) Nová administrativní budova v pražské Libni

   
 
 
 
 

DOCK IN TWO

Developerská skupina CRESTYL úspěšně zkolaudovala novou administrativní budovu DOCK IN TWO. Kaskádovitá budova ve tvaru „V“ pokrytá zelení a s terasami směřujícími k vodní ploše je součástí čtvrti DOCK vyrůstající kolem dvou slepých ramen Vltavy v pražské Libni. Nabízí 8500 m2 pronajímatelné plochy ve vysokém standardu. Celková investice do stavby byla přibližně půl miliardy Kč. Největším nájemcem nové budovy DOCK IN TWO je Saint-Gobain, který obsadil necelou třetinu nové budovy.  K dalším nájemcům patří společnosti Getberg real estate nebo Sentient.

DOCK IN se nachází na rozhraní pražské Libně, Karlína a Holešovic. Administrativní budova DOCK IN TWO je navržena podle posledních architektonických trendů architektonickou kanceláří Schindler Seko architekti. Díky kaskádovitému tvaru a terasám o rozloze přesahující 350 m2 má každé z pater svůj vlastní venkovní prostor s přímým výhledem na marinu a klidovou zónu kolem dvou slepých ramen Vltavy. Budova nabízí kancelářské a obchodní plochy v celkem šesti ustupujících podlažích a podzemní parkoviště pro zaměstnance nájemců. Budova byla projektována tak, aby obdržela prestižní celosvětovou certifikaci dlouhodobě udržitelných projektů LEED Gold (Leadership in Energy and Environmental Design).  Celková podlahová plocha DOCK IN činí přibližně 80 tisíc m2. Největší plochu obsadí kancelářské prostory, součástí areálu ale jsou i obchody, kavárny a restaurace – jedna z nich přímo na břehu řeky.


DOCK IN TWO je druhou z celkem pěti fází komerční části DOCK IN pražského projektu DOCK skupiny CRESTYL. Ten je koncipován jako kombinace klidného bydlení i kanceláří s promenádou u vody. Již vyrůstající rezidenční část pak nabídne po svém dokončení na ploše 40 tisíc m2 přes 300 nadstandardních bytů. Bytové domy vznikají přímo podél břehů dvou slepých ramen Vltavy.
tisková zpráva, Stavbaweb


Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz