Dokončení muzea karosářství se odsouvá na příští rok

Dokončení muzea karosářství se odsouvá na příští rok

(5. 3. 2013) (ČTK) - Město Vysoké Mýto na Orlickoústecku otevře muzeum karosářství se zpožděním. Mělo být hotové v září letošního roku, radnice doufá, že projekt dokončí příští rok v dubnu nebo květnu. Opravy historických budov, kde má muzeum sídlit, se zdržely kvůli špatné statice objektu bývalého soudu. Novinářům to řekl starosta Miloslav Soušek.

 
 
 
 

Dokončení muzea karosářství se odsouvá na příští rok

(ČTK) - Město Vysoké Mýto na Orlickoústecku otevře muzeum karosářství se zpožděním. Mělo být hotové v září letošního roku, radnice doufá, že projekt dokončí příští rok v dubnu nebo květnu. Opravy historických budov, kde má muzeum sídlit, se zdržely kvůli špatné statice objektu bývalého soudu. Novinářům to řekl starosta Miloslav Soušek.

Muzeum karosářství - návrh Projektil architekti
Muzeum karosářství - návrh Projektil architekti

Radnice požádala o prodloužení lhůty regionální radu, která rozděluje evropské dotace. Město dostalo rok času navíc. Teď vybere firmu, která bude podzemí bývalé budovy soudu sanovat.

"Rada naši žádost uznala jako oprávněnou. Snad nebudeme potřebovat na dokončení tolik času," uvedl starosta.

Pokud by radnice nedostala víc času, zvažovala, že objekty opraví bez evropských dotací a umístí v nich něco jiného. V současnosti je téměř jisté, že muzeum karosářství v Mýtě vznikne. "Kdo je připraven, není zaskočen, záložní varianty nebyly na škodu," řekl Soušek.

Původně mělo muzeum stát 104 milionů korun. Po volbách nové vedení města projekt redukovalo na 85 milionů korun. Moderní přístavba nebude patrová, v budově vězení se nezpřístupní podkroví a v bývalém objektu soudu se lidé nepodívají do suterénu.

"Sanace statiky bývalého soudu bude stát peníze navíc, které zaplatíme ze svého rozpočtu," řekl místostarosta František Jiraský.

Kromě stavebních prací kurátoři připravují expozici. Místní sběratelé se o muzeum zajímají a přispívají svými exponáty, dodal Soušek.

Doplněno Stavabweb:
Studii vypracovanou atelierem Projektil architekti naleznete zde.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

28. 2. 2020 08:15:31

Re: Rozhledna na vrchu Šibeník

Připadá mi to jako politizování situace kolem členství v EU, které cílí na lidi bez znalostí souvislostí a bez zájmu o politiku. Hurá, podívejte jak je EU dobrá! Všude i v autobusech nálepky, jak se EU spolupodílí na všem, málem i na výrobě betonových tvárnic na chodníky a sirky do krabiček. Samá podlost! My zatím platíme do fondů EU méně, než kolik čerpáme, ale proč čerpáme na takovéto téměř bezvýznamné stavbičky miliony, když nám kulhají investice i peníze do oprav všech typů silnic? Proč naši řidiči denně bourají po srážce se zvěří? Na I.třídách a dálnicích? Protože nemáme oplocení a podchodu i mosty pro zvěř, aby nemusela přes cestu pod kola aut! Toto má být smysluplná investice za stovky milionů!! Kdo to nezažil, neví, co to je za nezměrný děs, který někteří řidiči zaplatí životem nebo doživotním zmrzačením, a nejen oni. ale i jejich děti, partneři, rodiče. O likvidaci majetku a zruinování některých z nich nemluvě. Mně takto rozhledny připadají jako aktivity Kocourkovských občanů. Není těch stovek pitomostí v této zemi už moc? Celý den by na jejich výčet nestačil! Také pokus primátora Macury v Ostravě prosadit novou 3 km tramvajovou trať v Porubě tam, kde ji nikdo nepotřebuje a dokonce většina občanů odmítá, patří do této kategorie pomatenosti, protože zase jde o to, že nějaký spolek amatérů omylem zvolených ve volební euforii na Magistrátě odsouhlasil, že na to může Ostrava dostat víc než miliardu z dotací. Slabomyslnost lidiček bez významu hold v této zemi stále má podivnou váhu! Jak dlouho ještě bude blbost tolerována?

20. 2. 2020 18:50:35

Re: Re: Polemika o panoramatu a mrakodrapech pokračuje.

Polemika o výškových budovách nikdy neskončí. Dnes je to již otázka prestiže, nikoliv potřeby. Kdo výš, je geroj, je víc. Viz Arabský svět i dálný asijský východ. Blbost lidská vítězí. Ale žižkovská trojka od Evy Jiřičné nejsou mrakodrapy, to je úchvatný návrh, jak zaplnit místo po telekomunikační věži a kdo zná podrobně a detailně souvislosti, musí se paní Jiřičné poklonit. Věřím, že její kouzelný návrh bude realizován a rozhodně nemá pražádný vliv na panoráma Prahy, notabene historického centra. On tu někdo v této části Žižkova vidí historické centrum? Nákladové nádraží, konec jedné části Prahy, příliš vzdálené od toho centra, které obdivují miliony cizinců, i Čechů a Moravanů. A co Letná, tam blob Kaplického nebyl vedle panoráma staré Prahy? Tam byl, hned vedle. A kolik bojovníků ho prosazovalo, že? Proti nás bylo asi víc, tak to monstrum stát nebude. Ale návrh Jiříčné je naprosto něco jiného. Ve všech myslitelných hodnotitelných směrech. Skvěle zasazen do oblasti, i výškově, i polohově, i s ohledem na dopravní poměry. Pojďme ho podporovat proti hlupákům, kteří sice mají akademický titul, ale v hlavě něco zřejmě jiného, než lidské moudro. Postižení člověka se projevuje všelijak, je těžká doba, když podle expertů má 20% vysokoškolských absolventů duševní poruchu různého typu. Ono to možná i tady bude vidět. Nechť postižení prominou, ale léčení může být v Klecanech i zdarma, u profíků.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz