Dokončení muzea karosářství se odsouvá na příští rok

Dokončení muzea karosářství se odsouvá na příští rok

(5. 3. 2013) (ČTK) - Město Vysoké Mýto na Orlickoústecku otevře muzeum karosářství se zpožděním. Mělo být hotové v září letošního roku, radnice doufá, že projekt dokončí příští rok v dubnu nebo květnu. Opravy historických budov, kde má muzeum sídlit, se zdržely kvůli špatné statice objektu bývalého soudu. Novinářům to řekl starosta Miloslav Soušek.

 
 
 
 

Dokončení muzea karosářství se odsouvá na příští rok

(ČTK) - Město Vysoké Mýto na Orlickoústecku otevře muzeum karosářství se zpožděním. Mělo být hotové v září letošního roku, radnice doufá, že projekt dokončí příští rok v dubnu nebo květnu. Opravy historických budov, kde má muzeum sídlit, se zdržely kvůli špatné statice objektu bývalého soudu. Novinářům to řekl starosta Miloslav Soušek.

Muzeum karosářství - návrh Projektil architekti
Muzeum karosářství - návrh Projektil architekti

Radnice požádala o prodloužení lhůty regionální radu, která rozděluje evropské dotace. Město dostalo rok času navíc. Teď vybere firmu, která bude podzemí bývalé budovy soudu sanovat.

"Rada naši žádost uznala jako oprávněnou. Snad nebudeme potřebovat na dokončení tolik času," uvedl starosta.

Pokud by radnice nedostala víc času, zvažovala, že objekty opraví bez evropských dotací a umístí v nich něco jiného. V současnosti je téměř jisté, že muzeum karosářství v Mýtě vznikne. "Kdo je připraven, není zaskočen, záložní varianty nebyly na škodu," řekl Soušek.

Původně mělo muzeum stát 104 milionů korun. Po volbách nové vedení města projekt redukovalo na 85 milionů korun. Moderní přístavba nebude patrová, v budově vězení se nezpřístupní podkroví a v bývalém objektu soudu se lidé nepodívají do suterénu.

"Sanace statiky bývalého soudu bude stát peníze navíc, které zaplatíme ze svého rozpočtu," řekl místostarosta František Jiraský.

Kromě stavebních prací kurátoři připravují expozici. Místní sběratelé se o muzeum zajímají a přispívají svými exponáty, dodal Soušek.

Doplněno Stavabweb:
Studii vypracovanou atelierem Projektil architekti naleznete zde.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz