Dostavba Malých lázní Běloves

Dostavba Malých lázní Běloves

(29. 5. 2019) Autorem projektu je ateliér Tsunami.

   
 
 
 
 

Dostavba Malých lázní Běloves

(ČTK) - V Náchodě, městské části Běloves, začala dostavba Malých lázní. Lázně předloni na podzim rozestavěla firma, se kterou radnice kvůli neplnění smlouvy ukončila spolupráci. Stavbu dovedla do podoby hrubé stavy, prostavěla přes šest milionů korun bez DPH a staveniště předala městu na konci loňského roku. Dostavbu za 12,3 milionu korun bez DPH (14,95 mil. Kč s DPH) zajišťuje firma Průmstav Náchod, hotovo by mělo být do konce roku. ČTK to řekla mluvčí radnice Nina Adlof. Stavba má oproti původním plánům asi roční zpoždění.

"Stavební práce začaly koncem dubna. (stavebníci) Provádějí také sondy, přípravu na zateplení, dokončení střešní krytiny, rozvody vody, topení nebo přípravu pítek,"
řekla ČTK mluvčí. Podle ní by stavební práce měly skončit do šesti měsíců od předání staveniště.

Předchozí firma Green Project postavila hrubou stavbu včetně oken, izolace a kolonády.

Na projekt obnovy Malých lázní radnice získala třináctimilionovou dotaci z evropského programu česko-polské přeshraniční spolupráce. Projekt spočívá v obnově a využití historického areálu Malých lázní. Středem bude replika prvorepublikové vily Komenský, v níž bude expozice o historii lázeňství a kavárna. Poblíž jsou už i nové vrty, tedy nový zdroj pro lázně. U vily má vzniknout i kolonáda s pramenem minerálky dovedené z nových vrtů.

V Náchodě jde o první hmatatelný krok k obnově lázeňství v městské části Běloves po více než 20 letech. Lázně by měly léčit kardiovaskulární systémy, obezitu a gynekologické problémy.

Lázeňský areál v městské části Běloves u hranic s Polskem je rozdělen mezi město a soukromou společnost. Té patří zchátralé bývalé běloveské lázně na druhé straně řeky Metuje. Areál vlastní firma Lázně Běloves, jejímž majitelem je pražská společnost IDA SpaMed. Město a soukromník koncem roku 2017 podepsali memorandum o spolupráci při obnově lázeňství v Náchodě, ale v polovině květnaradnice smlouvu vypověděla a zdůvodnila to nečinností firmy.

Společnost, která ve své části plánuje nový lázeňský areál, chce letos odstranit budovy v havarijním stavu a získat nového investora.

Vznik běloveských lázní spadá do začátku 19. století, provoz ukončily před více než 20 lety.
Vizualizace: Ateliér tsunami

Doplněno Stavbaweb:
Autorem projektu je ateliér Tsunami.
Lázně Běloves

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Zdravotnictví

Komentáře ke článku

 
 
 
 

1. 6. 2019 20:29:23. Re: Dostavba Malých lázních Běloves. marie bojarova
3. 6. 2019 08:51:16. Re: Re: Dostavba Malých lázních Běloves. Redakce

 
 
 
 

1. 6. 2019 20:29:23. Re: Dostavba Malých lázních Běloves. marie bojarova

  To opravdu myslíte, že dostavba malých lázníCH je správně česky?
Kéž s dostavbou pohnopu, je to velká ostuda nejen Bělovsi, ale hlavně Náchoda.

3. 6. 2019 08:51:16. Re: Re: Dostavba Malých lázních Běloves. Redakce

  Děkujeme za upozornění na překlep!

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz