Dostavba posluchárny

Dostavba posluchárny

Plzeň - Severní Předměstí

(25. 7. 2019) AS Projekt

   
 
 
 
 

Dostavba posluchárny

Dostavba posluchárny je další realizací v areálu kampusu Lékařské fakulty Karlovy univerzity v Plzni. Základním účelem stavby bylo zajistit podmínky pro výuku budoucích lékařů a vytvořit zázemí pro studenty, vyučující i vědce v podobě jídelny.
Tvar posluchárny přiznává vnitřní prostor a je zkosen jižním směrem. Naopak jídelna se sociálním zázemím tvoří jednoduchý podélný hranol, který nekonkuruje okolním objektům, pouze je doplňuje. Materiálově na ně stavba navazuje, jsou zde použity jak zavěšená provětrávaná fasáda, tak stínicí slunolamy. Řešení naplňuje původní ideu areálu, v souladu s touto koncepcí je objekt posluchárny obložen modře s bílými lamelami, jídelna bíle s modrými lamelami.
Provozně je stavba rozdělena na část výukovou, stravovací a technologické zázemí.
Po stavební stránce je složena ze dvou částí; konstrukční systém tvoří železobetonový monolitický skelet kombinující stěny a desky na pilotách. Střecha má skladbu z minerálních izolací s horní vrstvou z fólie. Fasádní plášť je zavěšený, zateplený a provětrávaný v kombinaci s hliníkovým zasklením a stínicími lamelami. Příčky jsou sádrokartonové, podlahy tvoří přírodní lino či dlažba, na stěnách je keramický obklad. V prostoru posluchárny je obklad stěn součástí akustických úprav, podhledy jsou skládané. Tvoří je čtverce nebo lamely, které jsou z akustických důvodů z velké části perforované.
Autorská zpráva

Autoři: AS Projekt, spol. s r.o. –  Ing. arch. Pavel Němeček, CSc., Ing. arch. Daniel Němeček

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz