Dostavba rodinného domu

Dostavba rodinného domu

Na Drahách č.p. 11, Ústí nad Labem

(14. 5. 2018) 3+1 architekti

   
 
 
 
 

Dostavba rodinného domu

Dvojdomek z dvacátých let minulého století (původně nejspíš zaměstnanecké domy Spolchemie) stojí nedaleko naší kanceláře. Absence většího společenského prostoru a odtrženost zahrady od provozu v domě byly hlavními nedostatky pro pětičlennou rodinu, která polovinu domu obývá.
Hledali jsme jednoduchá řešení: v jednom jižním okně jsme vybourali parapet (vznikly tak dveře), ve východní fasádě jsme vybourali jedno nové okno s proporcí oken stávajících (ranní slunce a přímá obsluha kuchyň/venek) a dům jsme obepnuli terasou. Terasa je plynulým přechodem a zároveň filtrem mezi domem a zahradou a nabízí další rozměry a proměnlivé atmosféry pro denní společenský život rodiny.
Se stavebníky se dlouho známe a docházková vzdálenost nám umožnila redukovat projektování na základní návrh. Většina potřebného se pak domluvila přímo na stavbě. Byla to radostná práce.
Vzniklé ovoce je tedy ustaveno takto: 3+1 – slupka, Růžičkovi - dužina a jádro.

Autorská zpráva
Foto: Pavel Plánička


Autor: 3+1 architekti a Růžičkovi             
Plocha pozemku: 333 m2
Zastavěná plocha: 59 m2
Užitná plocha: terasa 36 m2, dům 100 m2
Obestavěný prostor: dům 400 m3

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2016

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz