Dům hudby Pardubice

Dům hudby Pardubice

(25. 1. 2023) Ondřej Tuček

   
 
 
 
 

Dům hudby Pardubice

Rekonstrukce interiéru společenské části


Projekt celkové rekonstrukce interiérů společenské části Domu hudby zahrnoval úpravy tří sálů (Sukova síň, Malý a Komorní sál), společného foyer ve dvou úrovních, vstupní partie Konzervatoře Pardubice, zázemí pedagogů a také přilehlých venkovních ploch, ochozů a dvora. Rekonstrukce zahrnovala i kompletní výměnu technologického vybavení, nové ozvučení a scénické osvětlení.

Budova byla postavena v 80. letech 20. století původně jako sídlo KV KSČ podle projektu Jana Třeštíka, autorem interiérů byl Jan Bočan. Po sametové revoluci byla zasvěcena hudbě – je zde sídlo Konzervatoře, Komorní Filharmonie a dalších hudebních organizací. Cílem modernizace byla celková revitalizace interiérů a jejich přizpůsobení potřebám současných uživatelů a návštěvníků. Bylo nutno navrhnout řešení na míru pro jednotlivé sály, zahrnující akustická opatření, nové povrchy, vybavení a mobiliář.

Všechny prostory byly vybaveny vzduchotechnikou a novým osvětlením, část prostorů doznala i dispozičních změn pro lepší provozní vazby, přehlednost a orientaci. To se týkalo zejména školní části, kde byla vybudována nová recepce na místě zrušeného schodiště.

Návrh zahrnoval i na míru vytvořený orientační a propagační systém, výsadbu zeleně namísto vykácených stromů a opravu a kultivaci přilehlých venkovních teras, květníků a dvora.

Autorská zpráva
Foto: Viktor Tuček

Autor: Ondřej Tuček
Spolupráce: Lenka Belanská, Jan Binter, Filip Bernard
(autor budovy Jan Třeštík, autor koncepční studie Ondřej Teplý)
Adresa: Sukova třída, Pardubice           
Projekt: 2018-2019
Realizace: 2019-2020
Investor: Pardubický kraj
Generální dodavatel: Marhold a.s.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

2. 10. 2023 23:15:39. RYCHLÉ A SERIÓZNÍ FINANČNÍ ŘEŠENÍ. Karlovy vary

 
 
 
 

2. 10. 2023 23:15:39. RYCHLÉ A SERIÓZNÍ FINANČNÍ ŘEŠENÍ. Karlovy vary

  Dobrý den, opravdu potřebujete financování a úvěr na dokončení vašich projektů, domů, podnikání, nákupu pozemků, nemovitostí? nyní existuje řešení, jak získat půjčku. Rychlou půjčku Vám poskytnu do 3 hodin bankovním převodem na Váš účet. Pokud opravdu potřebujete seriózní a naléhavou půjčku, kontaktujte mě nyní a budete spokojeni, kontaktujte: karlovyvary39@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz