Dům s výhledem na Trosky

Dům s výhledem na Trosky

(27. 11. 2023) ARCHCON atelier

   
 
 
 
 

Dům s výhledem na Trosky

Na pozemku byla původně umístěna stavba, ze které se zachoval pouze sklep. Zajímavostí bylo, že v rámci tohoto obrovského pozemku mohl být dům postavený pouze na jednom místě – na ploše původního domu, který se zde kdysi nacházel. Založení domu bylo na základě energetické optimalizace provedeno na plovoucí desce izolované na spodním líci extrudovaným polystyrenem. 

Dům tvoří dvě jednoduché, téměř archetypální hmoty. Hlavní jednopodlažní objekt s využitelným podkrovím a kompaktní pomocný objekt, který obsahuje garáž, úložné prostory, kryté stání a dílnu. Hlavní obytný prostor maximálně propojují se zahradou velkorysá obytná jihozápadní terasa s pergolou z modřínové konstrukce a velká posuvná okna. Původní vzrostlé lípy jsme v návrhu respektovali.

Interiér je čistý, minimalistický, s prvky dřeva. Barevnost do interiéru je vnášena jemnými tóny nátěrů stěn a výraznějšími barvami doplňků. V přízemí se nachází kuchyně, obývací pokoj s jídelnou, pracovna paní domu a koupelna se saunou s přímým vstupem na zahradu. Kuchyně vyniká otevřenými policemi, jelikož majitelka využívá koncept bezobalové kuchyně. V podkroví se nalézá velká hala, která je navržena zároveň jako společenský prostor i prostor pro sportovní aktivity a odpočinek. Dále zde nalezneme ložnici, pracovnu a koupelnu.

Výrazným prvkem domu jsou modrá okna. Modrá barva je velmi oblíbenou barvou majitelů. V exteriéru je dále použita celá paleta přírodních materiálů – modřínová fasáda, mlatová cesta či zídka z místního pískovce.

Dům je vybaven inteligentním systémem, který umožňuje ovládání díky mobilní aplikaci. Ovládá vše od stahování žaluzií, přes vytápění, svícení až po doplňování vody v zahradním jezírku. Teplo a větrání je řešeno elektrickými topnými rohožemi (podlahové topení + koupelnová trubková tělesa s elektrickou patronou).

Dům obklopuje velký pozemek s koupacím jezírkem, permakulturní zahradou a sadem.

Autorská zpráva
Foto: Martin Zeman

Autor projektu: ARCHCON atelier, s.r.o.
Místo stavby: Středočeský kraj
Dokončení: 2020
Konstrukční systém: dřevostavba z masivních šroubovaných panelů DEKpanel D - difuzně otevřená konstrukce
Větrání: řízené s rekuperací tepla
Typ domu: pasivní
Realizace: DŘEVOSTAVBY BISKUP, s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2020

Komentáře ke článku

 
 
 
 

27. 11. 2023 18:29:15. Re: Dům s výhledem na Trosky. carlos

 
 
 
 

27. 11. 2023 18:29:15. Re: Dům s výhledem na Trosky. carlos

  Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které jsem kontaktováni prostřednictvím tohoto e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz