Dům v Krušných horách

Dům v Krušných horách

(16. 11. 2023) MODULORA / Jan Alex Řezáč

   
 
 
 
 

Dům v Krušných horách

Dům je koncipován jako rekreační objekt, zázemí tříčlenné rodiny pro sportovní aktivity a odpočinek v Krušných horách v nadmořské výšce +1000 m. n. m. Jeho kompozici tvoří dvě archetypální hmoty se sedlovou střechou o sklonu 50 °, které jsou vůči sobě posunuté a uvnitř propojené průběžnou chodbou. Každá hmota plní různou funkci. Hmota první, umístěná blíže vstupu a vjezdu na pozemek, má funkci nebytovou a obsahuje wellness s finskou saunou, sklad pro dům, zahradu a sportovní vybavení. Hmota druhá, posunutá více do zahrady, je ryze obytná o dispozici 4+kk, se dvěma pokoji a převýšeným obytným prostorem otevřeným do krovu, kde je vložena spací galerie.  
Dům byl realizován technologií montované dřevostavby ze sendvičových panelů předem vyrobených v hale v difuzně otevřeném systému. Obě hmoty sjednocuje světle šedá omítka, střechu pokrývá falcovaný plech v tmavě šedém odstínu. Dřevo, hlavní stavební materiál domu, není vzhledem drsnému horskému klimatu záměrně přiznáno v exteriéru, ale naopak v interiéru, kde akcentuje ve formě přiznaných vazných trámů krovu, mlynářských schodů na galerii, dřevěné podlahy, obkladu finské sauny a nábytku.

Autorská zpráva

Foto: Martin Kocich

Autor: MODULORA / Jan Alex Řezáč
Spolupráce: Walbert Schmirler
Projekt: 2019
Realizace: 2021
Zastavěná plocha: 120 m2
Užitná plocha: 142 m2

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2021

Komentáře ke článku

 
 
 
 

27. 11. 2023 18:39:02. Re: Dům v Krušných horách. carlos

 
 
 
 

27. 11. 2023 18:39:02. Re: Dům v Krušných horách. carlos

  Ahoj přátelé, chci vás jen doporučit dobré úvěrové společnosti, kde jsem dostal svou půjčku ve výši 270 000,00 EUR prostřednictvím jejich e-mailu, když jsem hledal půjčku, abych zaplatil své účty a šel dál v životě, pak mi přítel dal podrobnosti o této společnosti, které jsem kontaktováni prostřednictvím tohoto e-mailu: christharmonyloanfund@gmail.com

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2023 Business Media One, s. r. o., Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz