Edison Centrum v Brně

Edison Centrum v Brně

(26. 9. 2012) (ČTK) - Administrativní komplex Edison Center by se měl začít stavět na brněnské křižovatce ulic Koliště a Cejl už příští rok. Investor CERE Invest získal minulý týden územní rozhodnutí, příští rok počítá se stavebním povolením. Budova bude mít deset nadzemních podlaží a čtyři podzemní pro parkování. Rozpočet stavby se pohybuje mezi 650 až 700 miliony korun. Společnost o tom informovala na tiskové konferenci. Autorem projektu je David Titz z brněnského ateliéru Archicon (doplněno Stavabweb).

 
 
 
 

Edison Centrum v Brně

(ČTK) - Administrativní komplex Edison Center by se měl začít stavět na brněnské křižovatce ulic Koliště a Cejl už příští rok. Investor CERE Invest získal minulý týden územní rozhodnutí, příští rok počítá se stavebním povolením. Budova bude mít deset nadzemních podlaží a čtyři podzemní pro parkování. Rozpočet stavby se pohybuje mezi 650 až 700 miliony korun. Společnost o tom informovala na tiskové konferenci. Autorem projektu je David Titz z brněnského ateliéru Archicon (doplněno Stavabweb).Budova nabídne 16.000 metrů čtverečních, dosud ale není jasné, kolik bude patřit administrativě a kolik doplňkovým službám, jako jsou obchody a restaurace. Parkovacích míst by mělo v podzemních podlažích vzniknout 248. "Necháváme si otevřená vrátka, abychom se dokázali přizpůsobit trhu, který je v současnosti málo předvídatelný. Je potřeba, aby budova ekonomicky fungovala," uvedl projektový manažer Tomáš Janas. Pokud se začne stavět příští rok, dílo by mělo být hotové v roce 2015. "Stavba by měla trvat v rozmezí 18 až 24 měsíců," upřesnil Janas.

Architekt David Titz se nechal inspirovat Edisonovou žárovkou, kterou stavba připomíná při pohledu z Malinovského náměstí, z ptačí perspektivy budova vypadá jako housenka. Projekt začal vznikat v roce 2008. "Snažili jsme se dotvořit městský blok a vytvořit ekologicky šetrnou budovu, která nijak nezatíží okolí a zůstane zde jen silná automobilová doprava na malém městském okruhu. Denně zde totiž projede asi 40.000 aut," uvedl Titz. Budova bude především z oceli a skla, na střeše by měly být fotovoltaické panely.

Omezení v době stavby mají být minimální, zvláště pokud se podaří ve Vlhké ulici zavést provoz v obou směrech pro dodávky materiálu. Pouze krátkodobě by měla být omezena doprava na Kolišti v jednom směru, když se bude montovat spodní část obvodového pláště.

Společnost CERE Invest sdružuje sedm nizozemských investorů, kteří v Česku působí už od roku 1993, a ve střední Evropě dosud investovala již 270 milionů eur.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

22. 1. 2017 17:44:20. Re: Edison Centrum v Brně. David Glatzner

 
 
 
 

22. 1. 2017 17:44:20. Re: Edison Centrum v Brně. David Glatzner

  Dočkáme se této stavby?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz