Edison Centrum v Brně

Edison Centrum v Brně

(26. 9. 2012) (ČTK) - Administrativní komplex Edison Center by se měl začít stavět na brněnské křižovatce ulic Koliště a Cejl už příští rok. Investor CERE Invest získal minulý týden územní rozhodnutí, příští rok počítá se stavebním povolením. Budova bude mít deset nadzemních podlaží a čtyři podzemní pro parkování. Rozpočet stavby se pohybuje mezi 650 až 700 miliony korun. Společnost o tom informovala na tiskové konferenci. Autorem projektu je David Titz z brněnského ateliéru Archicon (doplněno Stavabweb).

 
 
 
 

Edison Centrum v Brně

(ČTK) - Administrativní komplex Edison Center by se měl začít stavět na brněnské křižovatce ulic Koliště a Cejl už příští rok. Investor CERE Invest získal minulý týden územní rozhodnutí, příští rok počítá se stavebním povolením. Budova bude mít deset nadzemních podlaží a čtyři podzemní pro parkování. Rozpočet stavby se pohybuje mezi 650 až 700 miliony korun. Společnost o tom informovala na tiskové konferenci. Autorem projektu je David Titz z brněnského ateliéru Archicon (doplněno Stavabweb).Budova nabídne 16.000 metrů čtverečních, dosud ale není jasné, kolik bude patřit administrativě a kolik doplňkovým službám, jako jsou obchody a restaurace. Parkovacích míst by mělo v podzemních podlažích vzniknout 248. "Necháváme si otevřená vrátka, abychom se dokázali přizpůsobit trhu, který je v současnosti málo předvídatelný. Je potřeba, aby budova ekonomicky fungovala," uvedl projektový manažer Tomáš Janas. Pokud se začne stavět příští rok, dílo by mělo být hotové v roce 2015. "Stavba by měla trvat v rozmezí 18 až 24 měsíců," upřesnil Janas.

Architekt David Titz se nechal inspirovat Edisonovou žárovkou, kterou stavba připomíná při pohledu z Malinovského náměstí, z ptačí perspektivy budova vypadá jako housenka. Projekt začal vznikat v roce 2008. "Snažili jsme se dotvořit městský blok a vytvořit ekologicky šetrnou budovu, která nijak nezatíží okolí a zůstane zde jen silná automobilová doprava na malém městském okruhu. Denně zde totiž projede asi 40.000 aut," uvedl Titz. Budova bude především z oceli a skla, na střeše by měly být fotovoltaické panely.

Omezení v době stavby mají být minimální, zvláště pokud se podaří ve Vlhké ulici zavést provoz v obou směrech pro dodávky materiálu. Pouze krátkodobě by měla být omezena doprava na Kolišti v jednom směru, když se bude montovat spodní část obvodového pláště.

Společnost CERE Invest sdružuje sedm nizozemských investorů, kteří v Česku působí už od roku 1993, a ve střední Evropě dosud investovala již 270 milionů eur.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

22. 1. 2017 17:44:20. Re: Edison Centrum v Brně. David Glatzner

 
 
 
 

22. 1. 2017 17:44:20. Re: Edison Centrum v Brně. David Glatzner

  Dočkáme se této stavby?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz