Efektivní a rychlé projektování s Wavin Revit Pluginem

Efektivní a rychlé projektování s Wavin Revit Pluginem

(23. 2. 2021) Nástroj usnadní a urychlí práci ve všech fázích projektování potrubních systémů

 
 
 
 

Efektivní a rychlé projektování s Wavin Revit Pluginem

Společnost Wavin, přední světový výrobce plastových potrubních systémů, zdarma zpřístupnila inovativní nástroj Wavin Plugin, který výrazně usnadní práci projektantů. Jedná se o unikátní nadstavbu pro populární program Revit, která obsahuje množství užitečných funkcí podporujících efektivnější využívání knihoven prvků Wavin a práci s potrubními systémy obecně.

Nástroj Wavin Plugin usnadní a urychlí práci ve všech fázích projektování potrubních systémů. Mezi nejdůležitější funkce patří:
Kopírování referenčních vlastností - funkce umožňuje hromadně kopírovat požadované vlastnosti též na systémy s vnořenými prvky. Automaticky vygenerované sestavy produktů dědí požadované vlastnosti systému, jako je např. jeho název nebo barva.

Výběr tvarovek obsahujících vnořené prvky – pomocí této funkce lze vybrat i tvarovky, které obsahují vnořené komponenty, a to i aplikací hromadného výběru.
Přepínání mezi detailní Wavin produktovou specifikací a specifikací obecnou – na jeden klik je možné přizpůsobit podrobnost modelu stádiu přípravy projektové dokumentace, případně požadavkům kladeným na veřejné zakázky.

Mezi další inovativní funkce patří také automatická tvorba dokumentace složitých nebo opakujících se potrubních sekcí, díky níž lze snadno předpřipravit jednotlivé části instalace, tedy vytvořit jakési prefabrikáty. Výsledkem je výkresová dokumentace s montovanými sestavami včetně několika pohledů a seznamu komponent. Velmi praktickou funkcí je i pipe optimalizátor, který umožňuje automatické dělení potrubí na konkrétní délky, které jsou obsaženy v produktovém portfoliu. Konečný výkaz materiálu tak ještě více odpovídá realitě. Nový plugin dále obsahuje pokročilé algoritmy pro generování korektních IFC souborů, taktéž i pro bezproblémovou záměnu materiálu celých potrubních sítí. Pohodlný management detailních informací o potrubí, jako je typ, materiál, barva, objednací kódy a podobně, pak umožní detailní správa parametrů potrubí. Novinkou je také odkaz na online nástroj Wavin SoundCheck, který dokáže stanovit hodnoty hluku vnitřní kanalizace v reálných provozních podmínkách. Po zadání požadovaných informací, jako je například výška a typ budovy či materiály stavebních konstrukcí, získá uživatel hodnoty skutečné, nikoliv jen laboratorně naměřené.

Na vývoji a implementaci Pluginu pracoval tým odborníků Wavinu více než jeden rok. Pavel Seidl, technický poradce ve společnosti Wavin Czechia k tomu říká: „Při aplikaci metodiky BIM do praxe je projektanty hojně využíván program Revit, stejně tak i bezplatné knihovny potrubních prvků Wavin, přičemž náš nový plugin jim ještě více zjednoduší a zefektivní tvorbu modelu. Podpora projektantů patří k našim prioritám a jsme potěšeni, že jim nyní můžeme tuto nadstavbu nabídnout ke stažení zdarma."

Wavin Plugin je pro registrované projektanty k dispozici od 16/02/2021 a lze jej zdarma stáhnout na webových stránkách www.wavin.com/cs-cz/bim-center nebo přímo na přihlašovací stránce: www.wavin.com/cs-cz/revit-plugin-page.

podle podkladů společnosti Wavin

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2021 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz