Egeon Architecten: Villa Rieteiland-Oost

Egeon Architecten: Villa Rieteiland-Oost

 
 
 
 

Egeon Architecten: Villa Rieteiland-Oost

Rodinný dům na ostrově Rieteiland-Oost v jezerní rezidenční zóně IJburg v Amsterdamu.

Autorská zpráva

K tradičnímu uspořádání s obývacím prostorem v přízemí a ložnicemi v horním patře je přidáno podlaží pro práci z domova (homeworking).  Přízemí má prosklenou fasádu s velkými posuvnými dveřmi do zahrady, což přináší obyvatelům výhodu bezprostředního kontaktu s venkem a výhled. Patro ložnic je otevřené spíše směrem dovnitř, navenek je uzavřenější. Patro s kanceláří a konzultační místností má výhledy kolem dokola. Otevřené / zavřené / otevřené.
Dřevostavba je vyrobena z fair a udržitelných materiálů, dům má tepelné čerpadlo a podlahové vytápění nastavené na pouhé temperování, ventilace domu je přirozená, střecha, zdi a podlahy jsou vysoce izolované a v oknech se používají tvrzená skla odolná vůči horku. Střecha je zelená, pozornost byla věnována tepelným mostům a orientaci. Výsledkem je realizace nízkoenergetického domu.

Autor: Egeon Architecten
Foto: Chiel de Nooyer


 

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.