Enota: kruhový objezd Podčetrtek, Slovinsko

Enota: kruhový objezd Podčetrtek, Slovinsko

 
 
 
 

Enota: kruhový objezd Podčetrtek, Slovinsko

Kruhový objezd v lázeňském městě Podčetrtek ve východním Slovinsku byl zbudován na místní silnici mezi obecní sportovní halou se stadionem a termálními lázněmi.projekt
: kruhový objezd Podčetrtek
klient: Terme Olimiarealizace: 2012
architekt: Enota
rozloha: 380 m2
spolupráce: Dean Lah, Milan Tomac, Alja Cerne, Tjaž Bauer
foto: Miran Kambič

Prvotním důvodem bylo samozřejmě zpomalení dopravy, objezd ovšem také spojuje obě budovy. Objezd připomíná ostrov a vzhledem odkazuje k oběma sousedním zařízením. Vyznačuje vstupy pro návštěvníkyprogramů obou center. Sochařsky sestavené bloky tmavého betonu jsou aluzí na monolitický objem sportovní haly, hra světla v nepravidelně sestavené kompozici koresponduje s výrazem složeného objemu haly. Vnitřek objezdu pak symbolicky naznačuje, že tektonický posun pod zemským povrchem způsobil vzedmutí povrchu vozovky a chrlí ven mohutné formy. V kombinaci s vodou, která občas vystřikuje na povrch mezi rozsedlinami, upomíná pak objezd na souvislost s lízeňským komplexem. Pohrávání si mezi umělou formou a gejzírem posetými vrstvami čediče přispívá jak k plné funkčnosti objezdu, tak k jeho estetice.


pohled od lázníkoncept


pohledy

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Doprava/infrastruktura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.