Enterprise Office Center v TOP 100 kancelářských staveb světa

Enterprise Office Center v TOP 100 kancelářských staveb světa

(26. 2. 2016) Budova se probojovala až do semifinále prestižní developerské a architektonické soutěže MIPIM Awards

 
 
 
 

Enterprise Office Center v TOP 100 kancelářských staveb světa

Odborná porota největšího světového veletrhu realit a investičních příležitostí MIPIM 2016, zařadila novou pražskou dominantu –Enterprise Office Center, mezi TOP 100 nejlepších administrativních staveb světa. Budova, kterou jen před pár týdny do užívání nájemníkům předala developerská společnost Erste Group Immorent, se probojovala až do semifinále prestižní developerské a architektonické soutěže MIPIM Awards v konkurenci více než 230 přihlášených projektů z celého světa. Kategorie Best Choice & Business Development patří přitom k těm nejsledovanějším a zároveň nejtěžším.

Fakt, že jsme se s projektem Enterprise Office Center probojovali až do semifinále soutěže MIPIM Awards, je pro nás velkou motivací do další práce a zároveň potvrzením, že i v České republice vznikají mimořádné administrativní projekty, které se v široké mezinárodní konkurenci prosadí architektonickým řešením, špičkovými technologiemi, ale i kvalitou realizace,“ říká Tomáš Velemínský, jednatel společnosti Erste Group Immorent ČR. 

Vyhlášení definitivních vítězů soutěže se koná každoročně ve francouzském Cannes v auditoriu Palais des Festivals na závěr evropského veletrhu MIPIM. Tento rok budou oznámeny konečné výsledky 17. března. Kromě kategorie jako nejlepší administrativní stavba se široká veřejnost dozví i rozhodnutí v dalších kategoriích jako je nejlepší inovativní zelená budova nebo nejlépe zrekonstruovaná budova, nejlepší hotelový resort, nákupní centrum nebo rezidenční projekt.

Kvalitu projektu Enterprise potvrzuje i fakt, že již před zahájením výstavby bylo 50 % plochy pronajato prvnímu nájemci – společnosti AVAST. „Tato situace je v rámci českého trhu komerčních nemovitostí spíše výjimkou. Mohu zároveň potvrdit, že intenzivní jednání s dalšími nájemci směřují k úspěšnému konci. Stoprocentní obsazenost budovy tak očekáváme v řádu několika týdnů,“ dodává Tomáš Velemínský.

WWW.ENTERPRISE-PRAGUE.CZ

ENTERPRISE OFFICE CENTER
Celková plocha: 31 691 m2
Kancelářské plochy: 29 069 m2
Developer: Erste Group Immorent ČR
Architekt: Doc. Ing. arch. Vladimír Krátký
Environmentální aspekty budovy: certifikace BREEAM EXCELLENT 
tisková zpráva

Související články:
Enterprise Office Center 8.12.2015

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 
 
 
 
 

26. 2. 2016 18:54:12. Re: Enterprise Office Center v TOP 100 kancelářských staveb svět... Jiří Kalvach

  Proč by nemohla taková zajímavá stavba uspět? Naši stavbaři staví skvělé stavby (ti opravdu dobří) u nás i v zahraničí. Kabát budovy má neobvyklý vzhled, ale velmi atraktivní a zároveň užitečný. Vnitřní funkční vazby nejspíš rozhodně nezaostávají, tak jen držím v soutěži všechny palce !

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz