Černá labuť po rekonstrukci nabídne moderní kancelářské prostory

Černá labuť po rekonstrukci nabídne moderní kancelářské prostory

(14. 6. 2012) Devítipatrová administrativní budova Černá labuť v ulici Na Poříčí 25 po patnácti letech provozu prochází komplexní rekonstrukcí. Při realizaci je cílem citlivě architektonicky propojit kancelářské plochy s prostory multikulturní umělecké platformy – Cafe galerie a Cafe teatr, která sídlí v 8. patře. V proskleném 8. patře je k dispozici také střešní kavárna s jedinečným výhledem na centrum Prahy.
Autory původního projektu jsou architekti Alexander Holub a Viktor Tuček (doplněno Stavbaweb).
 

 
 
 
 

Černá labuť po rekonstrukci nabídne moderní kancelářské prostory

Devítipatrová administrativní budova Černá labuť v ulici Na Poříčí 25 po patnácti letech provozu prochází komplexní rekonstrukcí. Při realizaci je cílem citlivě architektonicky propojit kancelářské plochy s prostory multikulturní umělecké platformy – Cafe galerie a Cafe teatr, která sídlí v 8. patře. V proskleném 8. patře je k dispozici také střešní kavárna s jedinečným výhledem na centrum Prahy.
Autory původního projektu jsou architekti Alexander Holub a Viktor Tuček (doplněno Stavbaweb).
 


Černá labuť s podzemním parkováním, optimální dostupností MHD, ideální polohou v centru metropole a kompletním zázemím splňuje veškeré požadavky na moderní a kvalitní kanceláře. Samozřejmostí je klimatizace, centrální vytápění a veškeré telekomunikační rozvody. Typické podlaží disponuje 380 m2 kancelářských ploch, nejmenší možná jednotka má 136 m2. Od 1. září 2012 je možné pronajmout celkem 2000 m2 na šesti podlažích, prostory budou flexibilně upraveny podle konkrétních požadavků nových nájemců.

Na místě dnešní moderní stavby stával původně menší domek, ve kterém sídlilo řeznictví a v prvním patře restaurace. Ve 30. letech 20. století si jej pronajala Židovská obec a zřídila zde košer jídelnu a divadelní sál, kde účinkoval židovský kabaret. Po převratu v roce 1948 v 1. patře ještě krátce fungovala restaurace, pak však byla znárodněna a majitel budovy Karel Jeřábek byl zatčen a na osmnáct měsíců poslán do tábora nucených prací. Dům od té doby chátral. Po uzavření restaurace kvůli nerentabilitě získalo místnosti v přízemí a později i prvním patře Divadlo E. F. Buriana pro své kanceláře a výrobní dílny. Střídavě se uvažovalo o důkladné rekonstrukci, na kterou však divadlo nemělo peníze, nebo o demolici domu. Prakticky užíván byl pouze uliční trakt, do zadní části budovy byl z havarijních důvodů vstup zakázán. Po revoluci se zchátralý dům v restituci vrátil rodině Jeřábkových a ti jej prodali současným vlastníkům. Název Černá labuť odkazuje k sousední budově – obchodnímu domu Bílá labuť.
tisková zpráva

www.cernalabut.cz


Doplněno Stavbaweb:
Administrativní budova Černá labuť
Administartivní budova Černá labuť - zdroj foto: Atelier VT
autor: Alexander Holub, Viktor Tuček
generální projektant: Atelier Holub s. r.o.
hl. inženýr projektu: M. Janata – Kiwi s.r.o.
investor: Plankvadrat s.r.o.
místo stavby:Na Poříčí, Praha 1
realizace:1997

Objekt sousedí s obchodním domem Bílá Labuť. Původní nízký dům byl zbourán a uliční čára nového domu byla srovnána s linií fasády Bílé Labutě podle regulace navržené ve 30. Letech 20. století. Průčelí horních pater je záměrně mírně zaoblené pro zachování stopy původního domu. Základní hmotová kompozice je dána prostorovými možnostmi úzkého protáhlého pozemku. Prosklená podnož je vytažena do úrovně 2. nadzemního podlaží a nad ní jsou vykonzolována kancelářská podlaží. Poslední dvě podlaží jsou ustoupena tak, aby nekonkurovala dominantní fasádě Bílé Labutě. Objekt má 9 nadzemních podlaží, v parteru a 1. patře jsou navrženy komerční plochy, v posledním patře je galerie s interiérem architektky Evy Jiřičné. Ve třech podzemních podlažích jsou garáže a technické vybavení.
(zdroj:
Atelier VT)
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz