Černý a Bílý

Černý a Bílý

Pulečný

(24. 3. 2020) Vojtěch Hajný

   
 
 
 
 

Černý a Bílý

Stavba sestává ze dvou objektů archetypálního tvaru: bílého rodinného domu a černé garáže, spojených plochou střechou parkovacího stání. Uspořádání objektů se podřizuje mladé rozrůstající se rodině s mnoha koníčky a aktivitami, tudíž zvýšenou potřebou skladovacích prostor. Klíčové bylo zkrácení manipulačních cest na co nejmenší možnou míru a jejich omezení na jedno podlaží.

Dům se nachází na okraji obce na parcele, která se svažuje k jihozápadu. Její velkou devizou je výhled na Ještěd přes údolí a celou obec. Z toho také vychází koncept domu, jehož fasáda je „natažena“ podél těchto výhledů a okna ji prořezávají v jednotlivých pokojích tam, kde to dispozice vyžaduje.  Exponovaná fasáda tak nabízí zdánlivě nahodilou variaci různých velikostí a tvarů otvorů, které jsou však jen poctivým otiskem života v domě.  

Autorská zpráva
Foto: FRVR


Obestavěný prostor: 1000 m3
Generání dodavatel: 1ku1 s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz