Černý a Bílý

Černý a Bílý

Pulečný

(24. 3. 2020) Vojtěch Hajný

   
 
 
 
 

Černý a Bílý

Stavba sestává ze dvou objektů archetypálního tvaru: bílého rodinného domu a černé garáže, spojených plochou střechou parkovacího stání. Uspořádání objektů se podřizuje mladé rozrůstající se rodině s mnoha koníčky a aktivitami, tudíž zvýšenou potřebou skladovacích prostor. Klíčové bylo zkrácení manipulačních cest na co nejmenší možnou míru a jejich omezení na jedno podlaží.

Dům se nachází na okraji obce na parcele, která se svažuje k jihozápadu. Její velkou devizou je výhled na Ještěd přes údolí a celou obec. Z toho také vychází koncept domu, jehož fasáda je „natažena“ podél těchto výhledů a okna ji prořezávají v jednotlivých pokojích tam, kde to dispozice vyžaduje.  Exponovaná fasáda tak nabízí zdánlivě nahodilou variaci různých velikostí a tvarů otvorů, které jsou však jen poctivým otiskem života v domě.  

Autorská zpráva
Foto: FRVR


Obestavěný prostor: 1000 m3
Generání dodavatel: 1ku1 s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

16. 4. 2021 15:44:03

Re: Praha má plán, jak zlepšit bytovou situaci

Velké fráze plné prázdných slov. Ani jedno o tom, jak se společně s růstem zastavěnosti a zahuštění stavbami zlepší životní prostředí bývalých industriálních ploch, často bez veřejné zeleně, ani jak se vyšší počet obyvatel projeví v přeplnění sítí MHD v době špiček. ani Ň o tom, jak bude ošetřena prostupnost přeplněných vnitřních pražských komunikací i magistrály a spojek a totéž platí o umístění parkovacích a odstavných ploch pro nové rezidenty, když dnes jich až 50% chybí pro ty stávající téměř v celé Praze. Samé plány plné ničeho. Jen byty, a související TI a DI je vedlejší, přitom je základnou pro další rozvíjení osídlení v Praze. Kapacity starých inženýrských sítí, ČOV i zdrojů vody jsou již dnes přetíženy. Významné orgrtanizace zásadní pro denní provoz města, jako je mj. i TSK, jsou bez potřebného počtu kvalifikovaných techniků a takové zajímavé, leč postradatelné organizace jako je IPR , ty mají lidí a schopných přebytek. Co vše se v Praze dělá špatně, na co lidé na Magistrátě absolutně nestačí? Na všechno. Pouze zaměstnanost úředníků pořád zvyšují. Jak hloupé, jak sebevražedné, jak nekompetentní! Pan Hřib celou tuto vážnou roli řídit moudře chod města nezvládá, zrovna jako VŠICHNI JEHO PŘEDCHŮDCI! I v Praze ryba smrdí od hlavy a je jedno, zda jde o vládu nebo Magistrát. Stejní lidé, nezodpovědní, s plnými kapsami peněž za své benefity, ale výsledek jejich činností pro občany je katastrofální.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz