Černý portál

Černý portál

Praha

(17. 3. 2020) No Architects

   
 
 
 
 

Černý portál

Vracející se klienti jsou pro architekty nejmilejší zpětnou vazbou. Tak tomu bylo i zde. Navázali jsme na předchozí vzájemné porozumění při jiné realizaci. Nový byt kromě pragmatických dispozičních změn kořeníme jemnou barevností, přitápíme kamny, vypomáháme si jemným dekorem jak na stropě, tak ve frézovaných kapotážích topných těles. Jídelnu se salonem spojujeme přes původní zeď monumentálním černým portálem jako v divadle. Nakonec je vlastně každý byt divadelní kompozicí rámující nekonečný počet životních dějství.
Autorská zpráva
Foto: Studio Flusser


 

Autor: No Architects s.r.o. – Jakub Filip Novák, Daniela Baráčková, Barbora Jelínek
Užitná plocha: 97 m2
Truhlářské práce v interiéru: ATIN – atypické interiéry s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

18. 3. 2020 08:51:36. Re: Černý portál. Kamil F.

18. 3. 2020 19:35:29. Re: Černý portál. Jitka

 
 
 
 

18. 3. 2020 08:51:36. Re: Černý portál. Kamil F.

  "Necháme ty kamna jen jako dekoraci?"
"Asi ne, dáme jen na focení to sklo z podkamen pryč..."

18. 3. 2020 19:35:29. Re: Černý portál. Jitka

  Že by se vracely ty tolik vysmívané oblouky z let socialismu?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

29. 1. 2021 18:41:57

Re: Chytremapy.cz nově ukazují rozsáhlé možnosti aplikace GisOnl...

Fakt pěkný. Má to jenom jednu malinkou chybku. Očekával bych, že podobná aplikace bude přístupná veřejně a zdarma pro celou republiku, například prostřednictvím portálu geoportal.gov.cz. Ten většinu uvedených funkcí sice nabízí, ale kombinace s "panoramou" či "streetview" a s dalšími informacemi o objektech či věcných břemenech tam chybí, zatímco zde to je skutečně vše. (Jistě, dalo by se pokračovat a mít na jednom místě ke všemu již publikovanému ještě např. podrobnou geologickou mapu ČR, která má zase svůj samostatný portál, a patrně by někoho napadly další mapové vrstvy, zrovna jsem si vzpomněl - máme další portál s historickými mapami, jojo....) Proč to píšu? Chápu, že Top Gis je komerční firma a že musí vydělávat, to je v pořádku. Na druhou stranu je mi nesmírně líto, že existuje již tolik různých mapových portálu, vzájemně se různě překrývajících či duplikujících svými daty a službami. Je to nepřehledné a nemůžu se zbavit silného pocitu mrhání lidskou prací a umem. V moderním statě 3. tisíciletí bych čekal nějaký partnerský projekt státu a soukromých subjektů, který by sjednotil všechna data pro "chytrou mapu ČR" na jednom místě a ta pak poskytl veřejnosti z velké části zdarma, s možností např. připlatit si za některé již velmi specifické vrstvy a informace. Tak by se to líbilo mně jako uživateli i jako občanovi. :)

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz