Černý portál

Černý portál

Praha

(17. 3. 2020) No Architects

   
 
 
 
 

Černý portál

Vracející se klienti jsou pro architekty nejmilejší zpětnou vazbou. Tak tomu bylo i zde. Navázali jsme na předchozí vzájemné porozumění při jiné realizaci. Nový byt kromě pragmatických dispozičních změn kořeníme jemnou barevností, přitápíme kamny, vypomáháme si jemným dekorem jak na stropě, tak ve frézovaných kapotážích topných těles. Jídelnu se salonem spojujeme přes původní zeď monumentálním černým portálem jako v divadle. Nakonec je vlastně každý byt divadelní kompozicí rámující nekonečný počet životních dějství.
Autorská zpráva
Foto: Studio Flusser


 

Autor: No Architects s.r.o. – Jakub Filip Novák, Daniela Baráčková, Barbora Jelínek
Užitná plocha: 97 m2
Truhlářské práce v interiéru: ATIN – atypické interiéry s.r.o.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Interiéry/design

Dokončení

2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

18. 3. 2020 08:51:36. Re: Černý portál. Kamil F.

18. 3. 2020 19:35:29. Re: Černý portál. Jitka

 
 
 
 

18. 3. 2020 08:51:36. Re: Černý portál. Kamil F.

  "Necháme ty kamna jen jako dekoraci?"
"Asi ne, dáme jen na focení to sklo z podkamen pryč..."

18. 3. 2020 19:35:29. Re: Černý portál. Jitka

  Že by se vracely ty tolik vysmívané oblouky z let socialismu?

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz