České Budějovice zastavily přípravu stavby Kaplického Rejnoka

České Budějovice zastavily přípravu stavby Kaplického Rejnoka

 
 
 
 

České Budějovice zastavily přípravu stavby Kaplického Rejnoka

(ČTK) - Českobudějovičtí radní dnes zastavili přípravu stavby Koncertního a kongresového centra Antonína Dvořáka - takzvaného Rejnoka. Důvodem jsou prý nejasnosti kolem investora, jehož garant projektu stále nepředstavil. Stavbu za dvě miliardy korun navrhl zesnulý architekt Jan Kaplický. ČTK o rozhodnutí radních informoval náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD).

Rejnok
"Pokud budu mluvit za sebe, tak se domnívám, že garant měl dost času na to, aby nám investora představil. Ty nejasnosti kolem financování mě vedly k tomu, že jsem také souhlasil se zastavením projektu,"
řekl Podhola.

Rejnok přitom získal loni územní rozhodnutí. Stavba měla vzniknout na ploše několika desítek tisíc metrů čtverečních v areálu bývalých kasáren ve čtvrti Čtyři Dvory. "Já osobně jsem byl pro, abychom ještě dali garantu projektu šest měsíců čas na oznámení investora. Ale musel by do týdne začít platit nájem z pozemků, které jsou pro stavbu vyčleněné," uvedl další náměstek primátora Českých Budějovic Miroslav Joch (ČSSD).

Garantem projetu je Jihočeská společnost přátel hudby (JSPH). Její předseda Antonín Kazil uvedl, že v nejbližší době by investora oznámil. "Máme konkrétnější údaje, ale chtěli jsme jméno zveřejnit až ve chvíli, kdy bude vše definitivně uzavřeno," řekl ČTK Kazil.
Návrh koncertního sálu v Českých Budějovicích. Kaplický navrhl fluidní křesla speciálně do Rejnoka.
Dodal, že jej rozhodnutí radních mrzí, ale stále věří, že tím projekt Rejnoka nekončí. "Chceme o tom dále jednat. Pokud tedy bude nadále zájem rovněž z druhé strany," řekl.

Související články:

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.