Český institut informatiky a kybernetiky ČVUT

Český institut informatiky a kybernetiky ČVUT

(17. 10. 2014) (ČTK) - Rektor Českého vysokého učení technického v Praze Petr Konvalinka společně se zástupci firmy, která zvítězila ve veřejném výběrovém řízení, podepsal 15. října smlouvu na výstavbu Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC). Centrum za 1,18 miliardy korun vyroste v Dejvicích. Autorem projektu je kancelář Petr Franta Architekti & ASOC (doplněno Stavbaweb).

 
 
 
 

Český institut informatiky a kybernetiky ČVUT

(ČTK) - Rektor Českého vysokého učení technického v Praze Petr Konvalinka společně se zástupci firmy, která zvítězila ve veřejném výběrovém řízení, podepsal 15. října smlouvu na výstavbu Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC). Centrum za 1,18 miliardy korun vyroste v Dejvicích. Autorem projektu je kancelář Petr Franta Architekti & ASOC (doplněno Stavbaweb).„Během pouhých čtrnácti měsíců od zahájení stavebních prací dojde k zásadní rekonstrukci a celkové dostavbě budovy současné Technické menzy v ulici Jugoslávských partyzánů v Praze 6 a paralelně k výstavbě přilehlé novostavby o deseti nadzemních a třech podzemních patrech,“
řekl rektor Konvalinka.

Celkem vznikne zhruba čtyřicet tisíc metrů čtverečních prostor, které budou sloužit především jako centrum vznikajícího ústavu ČVUT, sdružujícího špičkovou vědu napříč informatickými obory. Výzkumné a výukové centrum CIIRC bylo založeno v červenci loňského roku a zatím působí v dočasných prostorech. Usiluje o podporu převedení know-how do průmyslu i jiné praxe.

Ve výběrovém řízení zvítězilo sdružení společností HOCHTIEF CZ a VCES.

ČVUT usilovalo o financování tohoto projektu z evropských dotací operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace, ale nakonec bude dotace vzhledem k náročnosti projektu a napjatému termínu poskytnuta ze státního rozpočtu.

Doplněno Stavbaweb:
Pro stavbu nové desetipatrové budovy bude poprvé v České republice využit nový stavební prvek, takzvaná „nafukovací fasáda" tvořená tenkou průhlednou membránou.
Autorem projektu budovy, která se má stát novou dominantou kampusu ČVUT v Dejvicích, ale i celého Vítězného náměstí a Prahy 6,  je kancelář Petr Franta Architekti & ASOC.
Podrobné informace o projektu včetně fotogalerie a videa najdete na stránkách autorů ZDE.
Další informace najdete na stránkách CIIRC - ČVUT - ZDE.

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Škola, věda

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz