Eurovia

Eurovia

U Michelského lesa 1581/2, Praha 4

(13. 12. 2019) Petr Kolář, Aleš Lapka

   
 
 
 
 

Eurovia

Stavba sídla společnosti Eurovia v Praze představuje odpověď architekta na téma „ kancelářská budova jinak“. Místo ryze utilitárního obvyklého monobloku vznikla, na pozemku bez výrazného okolního kontextu, na první pohled expresivně rozehraná, pro uživatele však logicky provozně komponovaná skladba lapidárně tvarovaných hmot propojující interiér s exteriérem. Svým uživatelům nabízí nadstandardní pracovní prostředí – nadstandardní a dostatečně reprezentativní nikoliv mírou okázalosti, nýbrž prostorovou kvalitou, nápaditým a neotřelým řešením interiéru včetně orientačního systému budovy.
Autorská zpráva
Foto: Filip Šlapal


 

Autor: ADR s.r.o. – Petr Kolář, Aleš Lapka; spoluautoři Ondřej Bican, Tomáš Novák, Oxana Beresneva
Investor: EUROVIA CS, a.s.
Hlavní dodavatel: EUROVIA CS, a.s. Závod Liberec

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Novostavby

Dokončení

2019

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

19. 1. 2020 11:37:05

Re: Re: Praha bude chránit panorama města, střech a podpoří stav...

Praha patří mezi nejkrásnější města světa díky jedinečnému urbanismu - celkovému uspořádání historického jádra i fantastické architektuře - málo kde najdeme tak bohatou směs stylů od románského po slohy 19.století. Za Karla IV. to byla jedna z největších metropolí Evropy a v době baroka již tehdy uznávaná svou jedinečnou krásou. Proč bychom jako Češi neměli být hrdí na tak úžasnou hodnotu? Praha zůstala jedinečná jen proto, že jsme v minulosti neměli dost peněz ji přestavět a tedy zničit, jak se to stalo v jiných evropských metropolích. Teď víceméně bez naší zásluhy vlastníme velkou devízu. Tohle vše ale neznamená, že v Praze musí být šmelina a kriminalita, To s tím nijak nesouvisí, spíše bych řekl, že zatímco krásná Praha možná ani není tak přímo vizitka českých schopností, to, co se děje dnes, česká vizitka je. Také se v Praze můžou stavět mrakodrapy, jen ne do historického panoramatu, to přece není nic hrozného. Proč bychom neměli jedinečnou starou Prahu a vedle rostly moderní čtvrtě. Jen to dělejme rozumně, ne tak, jako v mnoha zničených městech a vesnicích za komunistů, ale bohužel i za dnešní doby. Management je první vlaštovkou rozumného přístupu k rozvoji Prahy a pokud bude trend pokračovat, můžeme se dočkat i dalších rozumných opatření, jako vytěsnění šmeliny a grázlovství. Ale to je běh na dlouhou trať a nezapomínejme, že všechno, co se v Praze děje, je víceméně výsledek českých poměrů. Tak se snažme, abychom nemusely pořád jen koukat na ty Němce, Francouze nebo Švýcary.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o.