Farma Vraňany Hanč na Mělnicku vsadila na svítidla Zumtobel a Thorn

Farma Vraňany Hanč na Mělnicku vsadila na svítidla Zumtobel a Thorn

(6. 5. 2022) Rodinná farma sází na nejmodernější technologie nejen při pěstování jahod a dalších plodin

   
 
 
 
 

Farma Vraňany Hanč na Mělnicku vsadila na svítidla Zumtobel a Thorn

Jahody na poli i ve sklenících potřebují ke svému dozrávání mimo jiné dostatek světla. Lahodné jahody z Farmy Vraňany Hanč na Mělnicku se bez správného osvětlení neobejdou ani při své prezentaci v nově otevřeném farmářském centru s prodejnou, kavárnou a bistrem. Majitelé farmy svěřili tuto důležitou roli moderním svítidlům Zumtobel a Thorn. 

„Máme velkou radost, že naše inovativní svítidla Zumtobel a Thorn mohou vytvářet příjemné prostředí pro zákazníky a návštěvníky Farmy Vraňany Hanč v její nově otevřeném centru, které je doplněné o kavárnu a bistro,“ říká Jan Vacek, generální ředitel ZG Lighting Czech Republic s.r.o., české pobočky nadnárodní společnosti Zumtobel Group. „Při realizaci náročného projektu jsme každé svítidlo a použitou technologii přizpůsobili požadavkům klienta, ať se jedná o design, barvu a intenzitu světla, hospodárnost a ekologičnost provozu, nebo bezpečnost a snadné ovládání.“

Rodinná Farma Vraňany Hanč sází na nejmodernější technologie nejen při pěstování jahod a dalších plodin – například od roku 2018 pěstují jako jediní v Česku část jahod speciální stolní termínovanou technologií s elektronicky řízeným prostředím a závlahou – ale také v oblasti venkovního i vnitřního osvětlení svého nového sídla. To zajišťují prémiová svítidla značek Zumtobel a Thorn, která splňují přísná kritéria z hlediska designu, funkčnosti i hospodárnosti. 

Za tmy přivítá návštěvníky farmy umělé osvětlení již při příjezdu na parkoviště, kde jsou instalována outdoorová svítidla Isaro značky Thorn. Mezi jejich přednosti patří zcela autonomní provoz v průběhu celého roku. Chytrá elektronika reguluje intenzitu světla během noci a na stejném principu se osvětlení přizpůsobuje změnám podmínek i při střídání ročních období, což zvyšuje ekologičnost a hospodárnost provozu při zachování prvotřídní funkčnosti.

Značka Thorn dodala také svítidla Cesar pro osvětlení fasády. Díky těmto svítidlům, která v roli architektonického prvku osvětlují objekt zdola i shora, obzvlášť vyniká design budovy. Osvětlení schodišť je doménou svítidel Glacier značky Thorn, která zaujmou svým vytříbeným designem a splňují nejvyšší požadavky na bezpečnost. Jejich součástí je nouzový modul, který v případě výpadku v dodávce elektřiny zajistí svícení na 10 % maximálního výkonu po dobu tří hodin.

V interiérech nalezla uplatnění především svítidla značky Zumtobel. Intenzivní červená barva zralých jahod ještě více vynikne v záři reflektorů VIVO II, které mají v nové podnikové prodejně Farmy Vraňany Hanč na starosti osvětlení klíčových druhů ovoce a zeleniny. Pod svítidly s vysokým indexem podání barev se barvy plodin doslova rozzáří. O vytvoření příjemného prostředí pro zákazníky šlo majitelům farmy také v sousedním bistru a kavárně, kde si mohou návštěvníci farmy odpočinout a načerpat nové síly například při populárním samosběru jahod. Chvíle nad šálkem kávy a chutným občerstvením jim zpříjemní osvětlení stolečků v bistru z válcových svítidel PANOS značky Zumtobel, která umocňují atmosféru rodinné útulnosti.

Život a práce na farmě se řídí rytmy přírody, které přinášejí neustále změny, jimž se musejí lidé přizpůsobovat. Této skutečnosti je podřízen také koncept maximálně flexibilního osvětlení nového sídla Farmy Vraňany Hanč. Kromě již uvedeného venkovního osvětlení to platí rovněž pro interiéry. Například v podnikové prodejně se počítá s častými obměnami nejen zboží, ale i způsobu jeho prezentace. Flexibilní přisvícení podle potřeby je umožněno pomocí třífázových lišt značky Zumtobel. Prodejní personál může díky těmto lištám vše měnit a posouvat, aniž by bylo nutné dělat stavební úpravy.

Farma Vraňany
Farmu Vraňany Hanč založili v roce 1998 bratři Milan a Radek Hančovi, kteří tím navázali na rodinnou tradici zemědělského hospodaření a zahradnictví. V současnosti obdělávají na Mělnicku 295 hektarů polí a z pěstovaných plodin jsou od začátku jejich vlajkovou lodí jahody. Od letošní sezony si budou zákazníci pro lahodné vraňanské jahody a další druhy ovoce a zeleniny jezdit do moderního farmářského centra v nově vybudovaném sídle Farmy Vraňany Hanč. V jeho přízemí je kromě již zmíněné prodejny také kavárna a bistro, v patře se nachází kanceláře, terasa a byt rodiny majitele.

podle podkladů společnosti ZG Lighting Czech Republic

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2022 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz