Fasády v Trojanovicích

Fasády v Trojanovicích

(12. 5. 2017) Kamil Mrva Architects

   
 
 
 
 

Fasády v Trojanovicích

Kromě větších projektů a realizací jsme byli obcí Trojanovice vyzváni k návrhu fasád tří obecních budov. U všech tří fasád jsme navrhli využití dřevěného provětrávaného obkladu. Dřevo je typickým materiálem pro tuto lokalitu a takto provedený obklad navíc umožní budovám získat nový jednotný výraz.

Hasičská zbrojnice je jednou z nejdůležitějších a nejhodnotnějších staveb v centrální části obce. Mnohokrát přestavovaná a dostavovaná budova s výraznou věží se nachází v blízkosti dnešního obecního úřadu. Navrhli jsme sjednocení fasád patra a věže dřevěným modřínovým obkladem různých odstínů, který doplňují plochy ponechané v šedé omítce.

Přístavba u tělocvičny základní školy byla v minulosti zastřešená mansardovou střechou. Ta byla na základě našeho doporučení odstraněna a nahrazena střechou plochou. Souběžně byly vyměněny okna a realizován dřevěný fasádní obklad. Vstupní prostor byl vyčištěn a zdůrazněn loubím. Všechny úpravy napomohly ke zcela novému, soudobému a hlavně jednotnému výrazu budovy.

Objekt mateřské školky se nachází na okraji zástavby a naskýtá se od něj krásný výhled na okolní hory. Dvě části stavby jsme navrhli opláštit dřevěnými deskami, třetí část je omítnuta a doplněna malovaným zeleným květinovým dekorem.

Autorská zpráva
Foto: Studio Toast


Stavebník: obec Trojanovice
Autor: Kamil Mrva; spolupráce Lenka Burešová, Kristýna Pavelková, Jaroslav Holub, Jakub Červenka

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rekonstrukce

Dokončení

2012

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz