FAST&COOL

FAST&COOL

(30. 5. 2013) Výstava prací studentů zaměřených na design interiéru multižánrového centra COOLTOUR.
VŠB-TU Ostrava, Fakulta stavební, katedra architektury
Výstava se koná do 1. 7. 2013
Místo: kavárna COOLTOUR, výstaviště Černá louka, pavilon C1 (vchod z ulice U Výstaviště), Moravská Ostrava

 
 
 
 

FAST&COOL

Výstava prací studentů zaměřených na design interiéru multižánrového centra COOLTOUR.
VŠB-TU Ostrava, Fakulta stavební, katedra architektury
Výstava se koná do 1. 7. 2013
Místo: kavárna COOLTOUR, výstaviště Černá louka, pavilon C1 (vchod z ulice U Výstaviště), Moravská Ostrava


Studenti 5. ročníku FASTu zkoumali stávající prostory centra COOLTOUR (kavárnu, předsálí, tělocvičnu, odpočívárnu) a fasádu (vstup, nápis, celou kompozici fasády).

Vytvářeli nové podoby, hledali vhodná řešení. jak lidi přitáhnout do multižánrového centra a jak je tam i udržet? Jak má vypadat prostor, kde člověk rád posečká, či se úplně rozplyne do času a prostoru?

Cílem bylo pochopit fenomenologii prostoru, jeho funkčnost a charakter, rovněž samotného klienta, s jeho potřebami a touhami, nabídnout mu odpovědi (varianty) a dospět k inovativnímu řešení. Vymyslet autorské vize a obrazy interiéru, které člověka zabydlují v prostoru, prostor na ně dýchá duší, experimentem-transcendence, hledáním co je "za hranicemi běžného myšlení". To co se děje v procesu volného moderního tance, čerstvého pohybu a ne-tradičního polo profesionálního přístupu ve volném umění (divadlo, hudba). Překračování psychologických hranic, multilevel, interdisciplinarita, volnomyšlenkářství, až bláznivé naivní snění, cyberpunk, anarchické chování, vybočovat ze systému, posthumanismus, aktivity, které osvobozují mysl ze zažitých, naučených programů a předsudků či mýtů společnosti. Bořit mýty, vyhnout se jistotě, nebát se riskovat.

Konkrétní tvarování prostoru otevírá nové situace zabydlení místa. Ovládnout či napojit se na něj? Procítit a nadechnout, do sebe, do nitra, do hloubky člověka.

Projekty jsou zpracovány na formátu B1 (70x100cm), pomocí vizualizací, koláží a ruční kresby. Obsahují doprovodný materiál A3 projektové dokumentace, skic a deníků studentů.

Kurátor a vedoucí: Vendula Šafářová
Informace: www.cooltourova.cz

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Projekty

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz