Fentress Architects: mezinárodní letiště Toma Bradleyho

Fentress Architects: mezinárodní letiště Toma Bradleyho

(22. 11. 2013) Po pětadvaceti letech „dobíjí“ návrh Fentress Architects zastaralé letiště v Los Angeles, USA, a vybavuje ho prakticky a pohodlně pro cestující.

 
 
 
 

Fentress Architects: mezinárodní letiště Toma Bradleyho

Po pětadvaceti letech „dobíjí“ návrh Fentress Architects zastaralé letiště v Los Angeles, USA, a vybavuje ho prakticky a pohodlně pro cestující.

Architekti: Fentress Architects
Místo: Los Angeles, CA, USA
Plocha: 78 968 m2
Realizace: 2013
Foto: archiv Fentress Architects, Jason A. Knowles
Tom Bradley (1917–1998) byl americký politik, starosta Los Angeles.

Atmosféru Los Angeles vyjadřují střechy inspirované rytmickými vlnami Pacifiku, tříštícími se o pobřeží. Strop-vlna snižuje sluneční záření a teplo od oceánu na západě a koupe terminál v přirozeném světle od severovýchodu. Rozsáhlé závěsové skleněné stěny nabízejí dramatický výhled na přistávací plochu a nedaleké pohoří Santa Monica. Architektura sjednocuje celé letiště a vzdává hold tématu budovy parabolickými oblouky. Fentress Architects postavili v USA už 8 letištních hal, v Los Angeles jsou autory celého nového územního plánu letiště. 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Sustainability

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz