FINEP postaví tři nové objekty pro družstevní bydlení

FINEP postaví tři nové objekty pro družstevní bydlení

(24. 5. 2012) Společnost FINEP pokračuje v úspěšném trendu výstavby družstevního bydlení. Novinkou je, že v lokalitách pražského Barrandova, Hostivařské přehrady a Proseku vzniknou tři nové projekty s tímto typem bydlení. Poptávka po družstevním bydlení vzrůstá.

 
 
 
 

FINEP postaví tři nové objekty pro družstevní bydlení

Společnost FINEP pokračuje v úspěšném trendu výstavby družstevního bydlení. Novinkou je, že v lokalitách pražského Barrandova, Hostivařské přehrady a Proseku vzniknou tři nové projekty s tímto typem bydlení. Poptávka po družstevním bydlení vzrůstá.

Prosek IV Nad Prehradou II
Kaskády Barrandov V
„Klíčovým důvodem, který preferují zájemci o družstevní bydlení, jsou požadavky hypotečních bank na věk uchazečů a také to, že spousta Čechů má s družstevním bydlením dobrou zkušenost,“
vysvětluje generální ředitel FINEP Tomáš Pardubický.
Pilotním projektem družstevní výstavby je Bytové družstvo Habr, který se nachází na pražském Proseku. FINEP zde staví 62 nových družstevních bytů.
Mezi hlavní výhody družstevního bydlení patří povinnost skládat významně menší vlastní hotovost 25 procent z celkové částky (celá tato část může být financována formou úvěru ze stavebního spoření). Zbývajících 75 procent platí klient formou nájmu. Přínosem je také to, že klient nemusí bance prokazovat bonitu – žádné daňové přiznání, žádné potvrzení o příjmu. A dále mezi přínosy družstevního bydlení patří:
• nový byt je možné pořídit v jakémkoliv věku
• byt je možné převést i do osobního vlastnictví
• v katastru nemovitostí je zapsáno jako vlastník celého domu bytové družstvo
• veškeré reklamace celého domu (společných částí i jednotlivých bytů či garážových stání) řeší bytové družstvo
• výhodnější podmínky u sjednaných služeb (pojištění, technická asistence vč. benefitní karty, správa domu, právní konzultace, internet, moderní způsob měření a řízení spotřeb energií, aj.)
tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře

25. 5. 2020 17:38:58

Re: Interiér rodinného domu

Jako uživatelka bych měla k Vašemu návrhu několik výhrad, ačkoli je interiér na pohled impozantní : 1) podle velikosti ložnice a postlelí odhaduji, že kuchyň bude mít rozměry cca 4x5 m. I když velká kuchyň je krásná, současně by měla šetřit nohy kuchařky, která kromě vaření je možná celý den pracovně na nohou a ještě obstarává malé děti. Víte jak se naběhá s hrncem špaget po kuchyni, než ho někam umístí? A další cca 3 m k jídelnímu stolu, když chce servírovat. Nechtěla bych to. Kuchyň, kde se nestoluje, má být prostorná, praktická, ale ne rozlehlá! 2) Ložnice na opačné straně domu od WC vám nebude vadit, dokud budete mladí a zcela zdraví. Potom si zařídíte raději ložnici v sousední koupelně, než bloudit po celém domě. 3) chválím nápad dvoupostele s prostředním madlem v dětském pokoli. Skvělý nápad s multifunkční a velkokapacitní pohovky s postelemi pro hostinský pokoj (nebo do obýváku). Ale rodičům se dvěma dětmi i stejného pohlaví, bych zcela určitě, po všech svých zkušenostech, doporučila raději dva malé pokojíky než jeden společný. Možná ten společný tak max. max. do 5. třídy. Ale pak by jej muselo být možné rozdělit na dva. P.S. Pohled z pohovky obýváku do přírody může být úchvatný, na krb také. Přesto bych umožnila pro konzervativce i pohled na obrazovku TV - pohovka jak stvořená pro domácí kino! Je mi líto, ale snaha po umění tady, podle mne, převyšuje funkčnost a praktičnost. Měly by být v rovnováze. Člověku běžně nestačí jen se dívat, v bytě musí i příjemně žít.

 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz