FIVE! Smíchov Offices

FIVE! Smíchov Offices

(20. 2. 2014) (ČTK) - V Praze na Smíchově v ulici Na Valentince vyroste místo bývalé tramvajové vozovny sedmipodlažní administrativní budova FIVE! Smíchov Offices. Informovala o tom architektonická kancelář Qarta Architektura, která budovu navrhuje. Projekt už získal územní rozhodnutí.

 
 
 
 

FIVE! Smíchov Offices

(ČTK) - V Praze na Smíchově v ulici Na Valentince vyroste místo bývalé tramvajové vozovny sedmipodlažní administrativní budova FIVE! Smíchov Offices. Informovala o tom architektonická kancelář Qarta Architektura, která budovu navrhuje. Projekt už získal územní rozhodnutí.Objekt, jehož developerem je společnost Hochtief Development Czech Republic, architekti navrhli jako pětitrakt se dvěma středními chodbami. V přízemí budou kromě haly s centrální recepcí dva komerční prostory a vjezd do dvoupatrových podzemních garáží, kde bude 88 parkovacích míst.
 
„Industriální charakter budovy se odráží i v interiérech, ve kterých jsou pro připomenutí původní atmosféry použity materiály, jako je pohledový beton, dřevo nebo kov,“ poznamenal architekt David Wittassek z ateliéru Qarta Architektura.
 
Čistá podlahová plocha nadzemní části budovy bude 10 573 metrů čtverečních, z toho kanceláří bude 8200 metrů čtverečních, 900 metrů čtverečních je pro obchodní plochy a zhruba 200 metrů čtverečních budou sklady. Podzemní část pak zabere 3232 metrů čtverečních. Developer by chtěl budovu dokončit do konce roku 2015.

Doplněno Stavbaweb:
Více informací o projektu najdete na stránkách autorů společnosti Qarta - ZDE.
oficiální stránky projektu: FIVE! Smíchov offices
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz