FRENTEarquitectura: Ministudio v Mexiku

FRENTEarquitectura: Ministudio v Mexiku

(15. 5. 2012) Prostor, který probouzí představivost a podporuje kreativitu.

 
 
 
 

FRENTEarquitectura: Ministudio v Mexiku

Prostor, který probouzí představivost a podporuje kreativitu.


Schody do mezaninu
Místo: Colonia del Vale, Mexico City
Architekti:
FRENTEarquitectura
Architektonický návrh: Juan Pablo Maza
Tým projekantů: Daniel Nava, Estefanía Hoth
Celková plocha: 48 m2
Půdorys přízemí: 27 m2
Návrh: 2010
Realizace: 2011
Foto: Paul Czitrom & Onnis Luque


Ministudio, umělecká dílna v Mexiko City
Stavba je na livhoběžníkovém půdorysu a řízenou perspektivou zvýrazňuje mizející body a dává vzniknout dynamickému a tekoucímu prostoru, který probouzí představivost a provokuje kreativitu. Stavba je na ploše pouhých 27 m2 a je usazena v malé proluce po bývalém skladu na zadním dvorku rodinného domu.
Stavba je orientována na jih, proto bylo nutné zabránit přímém vnikání slunečního světla do interiéru, ale zachovat výhledy na zahrádku. Horní podlaží proto vystupuje jižním směrem ven nad dolní půdorys a stíní tak přízemní prosklenou stěnu, která propojuje studio s exteriérem. Šikmé střešní desky zabraňují slunečním paprskům proniknout do pracovny. Rozptýlené světlo se dostává do prostoru s dvojitou váškou díky hornímu světlíku. Vlivem jemného osvětlení shora a dvojité výšce části prostoru se také zvětšuje pocit velikosti a měřítka prostoru.
Mezanin jemně spočívá na zadní zdi studia a vysunuje sešikmenou podlahu ven nad zahradu jako objekt, který je součástí venkovního prostoru. V přízemí naopak prosklené dvěře od stěny ke stěně způsobují, že hranice mezi vnitřním a venkovním prostředím v podstatě mizí. Malé okno v horní části fasády poskytuje trojúhelníkový stín, který se během dne podle slunce pohybuje po objektu.

Přízemí Otevřené prosklené dveře do zahrady
Mezanin
Přístup do zahrádky prostor studia
Horní osvětlení světlíkem

půdorysynahoře řezy, dole pohledyFoto z výstavby

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
Nové komentáře
 
© 2007–2020 Business Media One, s. r. o. Nádražní 762/32, 150 00 Praha 5, e-mail: stavbaweb@bmone.cz